Loading
Wczoraj swoją premierę miał najnowszy teledysk łódzkiego zespołu Tune do utworu „TU”. Jest to pierwszy singiel z nadchodzącego czwartego albumu zespołu, a także zapowiedź trasy koncertowej, która startuje już w połowie listopada.

Zespół Tune założony w 2011 roku, dał się poznać szerszej publiczności rok później, kiedy dostał się do finału jednego z muzycznych talent show. Zaprezentował w nim własną twórczość z debiutanckiego albumu „Lucid Moments”, zdobywając uznanie zarówno jury jak i widzów. Jak sami o sobie piszą grają szeroko pojętego rocka alternatywnego. Zespół nie podąża ściśle raz wytyczoną ścieżką. Każda z płyt to nowe brzmienia. Na pierwszej muzycy sięgają po akordeon, rzadko spotykany w muzyce rockowej. Druga „Identity” jest już bardziej „przebojowa”, natomiast na ostatniej zatytułowanej „III” artyści umieścili dużą dawkę brzmień elektronicznych.

Najnowszy singiel to pierwszy utwór Tune napisany w języku polskim. Tekst wydaje się być bardzo osobisty, dotykający przebiegu kariery muzyków. W teledysku występują przyjaciele i fani zespołu. To jak utwór brzmi na żywo będzie można usłyszeć już 17 listopada w Krakowie. Daty pozostałych koncertów można sprawdzić na profilu zespołu na portalu Facebook.

Top