Colours of Ostrava Festiwale

The Cure otwierają Colours of Ostrava 2019

Mocne otwarcie line upu Colours of Ostrava 2019! Pierwszą ogłoszoną gwiazdą 18. edycji festiwalu jest formacja The Cure.

Osiemnasta edycja festiwalu odbędzie się od 17 do 20 lipca 2019 roku na terenie zapierającej dech w piersiach postindustrialnej przestrzeni dawnej huty Dolne Vitkovice w Ostrawie. Program rozłożony na dwadzieścia scen obejmuje niemal 350 punktów programu – obok koncertów i występów ponad 120 zespołów, w skład festiwalu wchodzą też panele dyskusyjne i warsztaty w ramach forum Meltingpot, liczne występy teatralne i cyrkowe, projekcje filmów, instalacje artystyczne i wiele innych atrakcji towarzyszących.

Organizatorzy ogłosili właśnie pierwszą gwiazdę przyszłorocznej edycji – zespół The Cure. Grupa została założona przez piosenkarza i gitarzystę Roberta Smitha w angielskim Crawley. Swój pierwszy występ dali w 1978 roku, a do chwili obecnej wystąpili na żywo już ponad 1500 razy. Na przestrzeni lat wydali 13 albumów studyjnych, kilka nagrań koncertowych i liczne ścieżki dźwiękowe, do tego ponad 40 singli, kilka książek i szeroki wachlarz doskonałych kompozycji. Przez zespół przewinęło się trzynastu muzyków, a obecny skład grupy to: Robert Smith – śpiew, gitara, Simon Gallup – bas, Jason Cooper – perkusja, Roger O’Donnell – klawisze, Reeves Gabrels – gitara.

W tym roku obchodzili okrągłą czterdziestkę istnienia, a koncerty odbywały się przed sześćdziesięcio tysięcznym tłumem. W 2019 decydują się kontynuować świętowanie z okazji czterdziestolecia wydania ich debiutanckiego krążka “The Imaginary Boys”, a Smith przypomina, że mija też trzydzieści lat od premiery albumu “Disintegration”.

Coloursof Ostrava jest jednym z kilku wybranych europejskich festiwali, gdzie The Cure wystąpią, a Brytyjczycy mają nadzieję zostać jedną z głównych gwiazd tegorocznego Glastonbury. Jest też całkiem możliwe, że zespół przywiezie ze sobą do Ostrawy nowe utwory, a być może nawet cały album.

 

[kad_youtube url=”https://youtu.be/n3nPiBai66M” width=”900″ height=”450″]