SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale

Softer than Pillow – senne marzenia w rytmach elektroniki

Na mapie Warszawy pojawiło się kolejne muzyczne wydarzenie, które zainteresuje słuchaczy muzyki elektronicznej w różnych jej odmianach i stylach. Przez dwa dni w Mokotowskim Domu Kultury “KADR” zaprezentują się wyjątkowi polscy artyści, których koncerty z pewnością wybrzmią niczym sen na jawie.

Już w przyszłym tygodniu 20 i 21 października odbędziedzie się pierwsza edycja festiwalu nazwanego Softer than Pillow. Pod tajemniczą nazwą organizatorzy nie ukryli jednak kojących dźwięków muzyki klasycznej, lecz przedstawicieli gatunków takich jak elektronika, electro-pop, trip-hop, R’n’B i d’n’b. Podczas wydarzenia utrzymanego w formie showcaseowej zaprezentują się ciekawi polscy wykonawcy.

 

Pierwszego dnia na scenie zaprezentują się kolejno Daniel Spaleniak, który doskonale odnajduje się w brzmieniach przywołującym obraz nocnych podróży i wędrówek lasami taigi, Melika, która odważnie lawiruje pomiędzy elektronicznymi dźwiękami, oraz Rosalie., która przebojem wprowadziła rytmy R&B na polską scenę muzyczną. W niedzielę za to usłyszymy Linię Nocną, która zabierze nas w podróż wgłąb przebojowego brzmienia miasta, Agi Brine/Agę Bigaj, która zaprezentuje utwory ze swojego nadchodzącego wydawnictwa, oraz COALS, którzy elektryzują swoim oryginalnym i świeżym stylem. Klimatu całego wydarzenia dopełni specyficzna lokalizacja, sprzyjająca bliskiemu kontaktowi pomiędzy publicznością a występującymi.

Bilety dostępne są na stronie organizatora.