SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Płyta Premiera Utwory Zapowiedzi

Mela Koteluk przedstawia pierwszy singiel promujący nadchodzącą płytę

Utwór Odprowadź zapowiada nowy album Meli zatytułowany Migawka, który ukaże się 9 listopada nakładem Warner Music Poland. Singiel oprócz płyty zapowiada także trasę koncertową MIGAWKA.

Piosenka Odprowadź powstała zimą, podczas prób z dala od miasta, kiedy zespół nie miał jeszcze konkretnych planów odnośnie wydania płyty.

To był dobry czas – pełna niewiadoma i pełna swoboda twórcza. Pisząc tekst Odprowadź w mojej głowie wyświetlało się pytanie: czy aby na pewno poczucie bezpieczeństwa zależy od drugiego człowieka? Idąc tym tropem powstał utwór o relacji, w której chodzi o obecność, a także o nadmiernym oczekiwaniu, które spotyka się z rozczarowaniem.

Utwór jest opatrzony ciekawą wizualizacją utrzymaną w stylistyce retro, w której świetnie współgrają ze sobą odcienie pomarańczowego i niebieskiego.

Na płycie znajdzie się 11 utworów, które powstały na przestrzeni ostatnich miesięcy, z dala od miasta i codziennego zgiełku. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka natomiast powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół. Producentem płyty jest Marek Dziedzic, z którym Mela współpracowała także przy poprzedniej płycie. W nagraniach udział wzięli: Tomek „Serek” Krawczyk, Tomek Kasiukiewicz, Robert Rasz, Piotr Zalewski, Marek Dziedzic oraz goście: Sandra Kopijkowska, Skubas i Fair Play Quartet.

Lista utworów:

 1. Odprowadź
 2. Los hipokampa
 3. Doskonale
 4. Hen , hen
 5. Tańczę, przepływam
 6. Ja, fala
 7. Odlatujemy
 8. Ogniwo
 9. Aha
 10. Wschód
 11. Janie

O nadchodzącej płycie Mela pisze:

W końcu, wreszcie!
Migawka.

To tytuł mojej nowej płyty, która ukaże się jesienią tego roku nakładem Warner Music Poland.
Dla mnie to najważniejsza z dotychczasowych płyt.