SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Klipy

Kortez w teledysku do utworu “Hej Wy”

Za kilka dni Kortez rozpoczyna jesienną trasę koncertową HEJ WY. Do piosenki o tym samym tytule, powstał teledysk w reżyserii Agaty Trafalskiej.

Utwór “Hej Wy” promuje jesienną trasę koncertową Korteza oraz wydawnictwo “Mini dom”, którego premiera w piątek, 21 września. Z kilkudziesięciu piosenek, które Kortez skomponował na “Mój dom”, nagranych zostało piętnaście. Dziewięć trafiło na drugi album, pięć na EPki, a jedna (“Hej Wy”) czekała ponad rok by promować tegoroczną jesienną trasę.

“…Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na Mój dom. Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru. Wyjątkiem może być utwór “Boję się”, którego społeczno-obyczajowy charakter trochę nie pasował do tego albumu…” (Paweł Jóźwicki)

21 września 2018 r. ukazuje się “Mini Dom”, który jest niespełna 30 minutowym zbiorem siedmiu piosenek, z których pięć było wcześniej opublikowanych na EPkach: “Dobry moment” i “Dobrze, że cię mam”. Na płycie znajdzie się również utwór “Stare drzewa” z filmu “Kamerdyner” oraz piosenka “Hej Wy”.

 

[kad_youtube url=”https://youtu.be/3BnfiJnHXvk” width=”900″ height=”450″]