Festiwale Opole Songwriters Festival

Opole Songwriters Festival 2018 z pierwszymi artystami i nowościami

Organizatorzy Opole Songwriters Festival, czyli najintymniejszego festiwalu w Polsce ujawnili pierwszych czterech artystów tegorocznej edycji zapowiadając, że to jeszcze nie koniec. Na festiwalowiczów czekają także pewne nowości.

Festiwal zmienia miejsce i przenosi się z przestrzeni Teatru im. Jana Kochanowskiego do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Koncerty odbywać się będą w Sali Kameralnej, a część także w plenerze. W tym roku Opole Songwriters Festival trwać będzie aż trzy dni, od 28 do 30 września.

Poznaliśmy pierwszych artystów, którzy tuż przed jesienią zaprezentują się w Opolu. Są nimi Neil Halstead solo (Slowdive), Sylvie Kreusch solo (znana z występów z Warhaus) oraz KRAKÓW LOVES ADANA. Wśród nich znalazł się także polski akcent, a jest nim Tomasz Makowiecki, który prawdopodobnie podczas festiwalu zaprezentuje swoje nowe rzeczy.

 

Sylvie Kreusch (BE)

Wokalistka i modelka, znana z występów w belgijskiej formacji Warhaus, jesienią tego roku wydaje swoją pierwszą autorską płytę zapowiadaną przez utwór “Seedy Tricks”, którym zachwyciła się zarówno Jehnny Beth z grupy Savages, jak i “Vogue Italia” – pop z elementami voodoo dla fanów Fever Ray! Jej koncerty to show pełne adrenaliny, nieocenzurowanej seksualności i elektryzujących rytmów.

 

[kad_youtube url=”https://youtu.be/OACjhJ-eMx8″ width=”900″ height=”350″]

 

Neil Halstead (UK)

Jeden z najlepszych songwriterów na Wyspach Brytyjskich, lider dream-popowej formacji Slowdive, autor projektu Mojave 3 związanego z kultową wytwórnią 4AD, dla której w latach 90. nagrywał znakomite albumy z pogranicza alt.country i folku, twórca trzech świetnie przyjętych albumów solowych: “Sleeping On Roads”, “Oh! Mighty Engine”, “Palindrome Hunches”.

 

[kad_youtube url=”https://youtu.be/IS-6FdKVNXw” width=”900″ height=”350″]

 

Krakow Loves Adana (DE)

Robert Heitmann i Deniz Cicek założyli duet Krakow Loves Adana w 2006 roku po spotkaniu w nocnym klubie. Dziś mogą pochwalić się stale rosnącą grupą oddanych fanów, dzięki czemu osobliwa wersja popu, którą tworzą dociera do coraz to bardziej odległych miejsc od ich rodzinnego Hamburga. Wydany w tym roku, czwarty album „Songs After The Blue” potwierdza, że są w znakomitej formie. Tego głosu i takich piosenek się nie zapomina!

 

[kad_youtube url=”https://youtu.be/7Syl354m6X8″ width=”900″ height=”350″]