Lato z Radiem Festiwal 2018 już za miesiąc
» » Lato z Radiem Festiwal 2018 już za miesiąc

Lato z Radiem Festiwal 2018 już za miesiąc

Kategoria: Festiwale | 0
Polskie Radio postanowiło umilić nam zakończenie wakacji. Już 26 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się wyjątkowy festiwal, podczas którego na dwóch scenach usłyszymy czołowych polskich artystów.

Lato z Radiem Festiwal 2018 przez organizatorów określane jest jako największe darmowe muzyczne wydarzenie w kraju. Co więcej Polskie Radio zadbało o najwyższą jakość występów, zapraszając do udziału fantastycznych muzyków. Artyści będą mieli okazję zaprezentować się na dwóch scenach – Polski Top, gdzie będą mieli okazję zagrać uznani twórcy, oraz Idzie Nowe, czyli miejsce koncertów tych, którzy dopiero wkraczają na polską scenę muzyczną. Zadbano jednak o nieklasyczne podjeście do organizacji wydarzenia – artyści sami podczas specjalnej konferencji losowali kolejność w jakiej wystąpią. Ten niecodzienny pomysł pozwoli na równe potraktowanie każdego z wykonawców i zakończy spekulacje dotyczące sposobu ułożenia harmonogramu. Jak sprawdzi się w praktyce przekonamy się już niedługo. Oprócz tego podczas festiwalu ważną rolę odegrają także dziennikarze radiowi, spośród których każdy będzie jak gdyby sprawował opiekę nad kilkoma występującymi. Stworzy to okazję do niestandardowych działań przy ich pomocy – czy będą to specjalne występy, czy zupełnie inne formy współpracy pozostaje zagadką.

 

Na teren festiwalu oprócz samych koncertów złożą się także specjalnie wyodrębnione strefy – rodzinna, która zapewni rozrywkę angażującą starszych i młodszych, relaksu, umiejscowiona na plaży przestrzeń do wypoczynku, oraz studio festiwalowe, z którego nadawana będzie audycja Lata z Radiem. Oprócz udziału w występach będzie możliwość także spotkania się i rozmowy z artystami. Z całego wydarzenia prowadzona będzie także transmisja na żywo, a ponad to będzie można kupić specjalnie wydaną składankę z przebojami występujących artystów. A dokłady harmonogram występów, które potrwają od 13 do 24, prezentuje się następująco:

Scena Idzie nowe
1. Oxford Drama
2. Król
3. Rebeka
4. Daria Zawiałow
5. xxanaxx
6. Tulia
7. MaJLo
8. Barabra Wrońska

Scena Polski Top
Smolik / Kev Fox
1. Brodka
2. Kortez
3. COMA
4. Fisz Emade Tworzywo
5. Krzysztof Zalewski
6. Organek