Festiwale OFF Festival

Scena Dr. Martens na OFF Festival

Jakiś czas temu OFF Festival poinformował, że program muzyczny tegorocznej edycji jest już zamknięty. Ale niespodziewanie okazało się, że podczas festiwalu stanie dodatkowa, kameralna scena – Dr. Martens.

OFF Festival oraz Dr. Martens połączyli siły i już teraz zapraszają na koncerty znakomitych polskich singer/songwriterów… i nie tylko. Scena dostępna będzie przez cały czas trwania festiwalu i każdego dnia zaprezentują się na niej trzy polskie projekty.

Sprawdźcie, kto zagra na Scenie Dr. Martens:

 

Piątek, 3 sierpnia

18.35 runforrest
Folkowy singer/songwriter z Krakowa, ujmujący wrażliwością i muzykalnością. Grzegorz Wardęga ma już za sobą debiutancką epkę – przed sobą świetlaną przyszłość.

20.45 Peter J. Birch
Najlepsza polska Americana. Pasjonujące, prawdziwe, wciągające pieśni-opowieści, w których słychać echa wielkich zza oceanu – choćby Neila Younga czy Boba Dylana – ale i własny charakter Piotra. Co można sprawdzić choćby na fenomenalnym albumie „The Shore Up In The Sky“.

22.55 Sonbird
Wreszcie powiew świeżości w polskim indie rocku. Muzyka przebojowa, ale z charakterem, czego dowodzi właśnie wydana debiutancka epka grupy, zatytułowana po prostu „Sonbird EP”. A to dopiero początek.

 

[kad_youtube url=”https://youtu.be/3dH63wUoigU” width=”900″ height=”350″]

 

Sobota, 4 sierpnia

18.35 Graftmann
Pieśniarz, gitarzysta i autor tekstów, znany zarówno z twórczości solowej, jak i zespołu Miss Polski. Potrafi być liryczny i cyniczny zarazem – kłania się europejska szkoła songwritingu.

20.45 Legendarny Afrojax
Michał Hoffmann, znany przede wszystkim z nieodżałowanego Afro Kolektywu, solo jest bardziej wszechstronny i znacznie bardziej bezkompromisowy. Jeśli lubicie, kiedy ktoś podstawia wam pod nos krzywe zwierciadło, nie powinniście tego przegapić…

23.05 Iowa Super Soccer
Zanim zaproponują coś nowego proponujemy przypomnieć sobie album „Stories Without Happy Ending“ – choć na szczęście ta historia ma happy end. Po kilku latach milczenia do gry powraca znakomity mysłowicki zespół Iowa Super Soccer, jeden z najciekawszych przedstawicieli śląskiej alternatywy.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=bHxvLK2u9wA” width=”900″ height=”350″]

 

Niedziela, 5 sierpnia

18.35 Daniel Spaleniak
Kompozycje, które potrafią oczarować i niesamowity głos. Daniel Spaleniak to jeden z najbardziej wyrazistych singer/songwriterów na rodzimej scenie. Nie dziwią entuzjastyczne oceny jego nowego albumu „Life is Somewhere Else”.

20.45 Henry No Hurry
Wawrzyniec Jan Dąbrowski (znany z formacji Letters From Silence, Henry David’s GUN) solo – hipnotyzujące ballady wyśpiewane głosem faceta, co to z niejednego pieca już chleb jadł. Jest w tym i folkowa narracyjność, i rockowy nerw.

22.55 Asia i Koty
Joanna Bielawska, jej zespół i proste piosenki o skomplikowanych sprawa. Asia i Koty was zahipnotyzuje i wzruszy, ale potrafi też zaskoczyć. Mamy nadzieję, że zaskoczy nas wydając wkrótce następcę świetnego albumu „Sing” z 2016 roku.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=917pnQrog9g” width=”900″ height=”350″]