The Kooks w istnie wakacyjnym klimacie
» » The Kooks w istnie wakacyjnym klimacie

The Kooks w istnie wakacyjnym klimacie

Kategoria: Utwory | 0
Brytyjczycy z The Kooks zapowiedzieli właśnie swój piąty w karierze album studyjny. Wydawnictwo zatytułowane “Let’s Go Sunshine” ukaże się już 31 sierpnia. Po dobrze przyjętych utworach – “No Pressure” oraz “Fractured and Dazed”, przyszedł czas na kolejną zajawkę. Trzecim singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę jest kawałek pt. “All the Time”, nasz towarzysz letnich miejskich wypadów w gronie przyjaciół.

Ostatni tydzień czerwca może znaczyć tylko jedno – właśnie zaczęły się tak wyczekiwane przez nas wszystkich wakacje! Czas nareszcie się wyluzować i zacząć czerpać przyjemność z pięknej letniej pogody. Niedługo rozpocznie się również pełen muzycznych wrażeń sezon festiwalowy. Nie może w tym czasie zabraknąć sporej dawki letnich brzmień od naszych ulubionych wykonawców. Pamiętacie The Kooks? Panowie powracają po czterech latach przerwy wydawniczej. Już 31 sierpnia na półkach fanów brytyjskiej muzyki gitarowe,j powinny pojawić się egzemplarze najnowszej płyty zespołu, zatytułowanej “Let’s Go Sunshine”. “Otrzymałem misję napisania najlepszych piosenek w mojej karierze i przyniesienia ich zespołowi. Pociłem się nad każdym słowem. Miałem opisać stan naszej duszy. Zacząłem pisać będąc w ciemnym miejscu, mając złamane serce. W połowie albumu znów poczułem czym jest miłość i widać to w tekstach. To będzie nasz najbardziej ekscytujący krążek.” – mówi Luke Pritchard, wokalista oraz autor tekstów The Kooks. “Ten album jest o definiowaniu, kim w ogóle jesteśmy. O zadawaniu pytań. Początki były strasznie popękane. Weszliśmy do studia w 2015 roku, kontynuując drogę wyznaczoną przez płytę “Listen” i odkryliśmy, że to nie jest to co chcemy teraz robić. To nie jest The Kooks. Wyrzuciliśmy wszystko do kosza i zaczęliśmy pracę od nowa”.

Po dobrze przyjętych zapowiedziach w postaci utworów “No Pressure” oraz “Fractured and Dazed”, przyszedł czas na kolejną zajawkę. Tym razem otrzymaliśmy “All the Time”, utwór przywołujący na myśl dokonania z najlepszych lat w karierze The Kooks. Utwór utrzymany w istnie wakacyjnym klimacie, rzecz momentalnie pobudzająca do życia. Jak każdy z pozostałych 14 tracków, jest portretem współczesnego, miejskiego stylu życia. Hymn inspirowany niewinnością, przemijającymi relacjami, rozstaniami i powrotami, poszukiwaniem samego siebie. Piosenka została zobrazowana pięknym teledyskiem, perfekcyjnie obrazujący ten wakacyjny wulkan emocji. Chciałbym by grupka dziewczyn z klipu, przemierzająca swoje miasto na deskorolkach, była symbolem następnych dwóch miesięcy letnich doznań.