Oly. powraca z nowym singlem! Posłuchajcie utworu pt. “Mapa naszych miejsc”.
» » Oly. powraca z nowym singlem! Posłuchajcie utworu pt. “Mapa naszych miejsc”.

Oly. powraca z nowym singlem! Posłuchajcie utworu pt. “Mapa naszych miejsc”.

Kategoria: Utwory | 0
W internecie pojawił się pierwszy singiel zapowiadający drugą studyjną płytę Oly. Premiera albumu nałęczowskiej artystki przewidziana jest na jesień, tymczasem posłuchajcie utworu pt. “Mapa naszych miejsc”. Piosenka została zobrazowana niecodziennym teledyskiem, który jak zwykle udostępniamy poniżej.

To już trzy lata od premiery debiutanckiego krążka Oly. pt. “Home”. Przyszedł czas by w końcu zapowiedzieć nowe wydawnictwo artystki, które zawita do waszych ulubionych sklepów muzycznych już jesienią. W internecie pojawił się nowy singiel wokalistki, zatytułowany “Mapa naszych miejsc”. “Mapa naszych miejsc to piosenka z nutą nostalgii za analogowym światem deskorolki, nocną jazdą rowerem po mieście, nastoletnią miłością, przyjaźnią i chęcią odnalezienia swojej własnej prawdy o życiu. Jest pierwszym albo ostatnim dniem wakacji, wejściem w nieznane, wspomnieniami z czasów boomu na ”Midnight City” M83. Jest tęskniącą opowieścią o przedmieściach, złotej godzinie i czasach, kiedy Facebook i Instagram nie były jeszcze nieodłączną częścią życia” – tłumaczy autorka. “To piosenka refleksyjna, ale nie smutna. Tęsknota za tym, co było daje nam poczucie ciągłości i znaczenia w teraźniejszym życiu, buduje pomost miedzy przeszłym, a teraźniejszym „ja””.

Autorką słów i muzyki jest Oly. W nagraniach oprócz wokalistki. wziął udział Andrzej Konieczny, odpowiedzialny również za aranżację, produkcję i miks. Do piosenki powstał teledysk autorstwa Pawła Prewenckiego z Fifne Studio, który opracował innowacyjną technikę operatorską, wykorzystaną podczas zdjęć. W teledysku wystąpił cały zespół Oly. Oprócz polskojęzycznej wersji utworu, artystka przygotowała również wersję anglojęzyczną, zatytułowaną “Winterbird”. Obie są równie znakomite.