Mac DeMarco zawładnie jesienią w warszawskiej Progresji
» » Mac DeMarco zawładnie jesienią w warszawskiej Progresji

Mac DeMarco zawładnie jesienią w warszawskiej Progresji

Kategoria: Koncerty | 0
Jedyny polski klubowy koncert Maca DeMarco już jesienią! Kanadyjczyk zagra 19 października w warszawskiej Progresji.

Ostatni album Maca, “This Old Dog”, ukazał się w 2017 roku. To najbardziej dojrzałe i osobiste dzieło artysty. Krążek zainspirowany dokonaniami Paula Simona, Jamesa Taylora czy – ukochanej formacji DeMarco – Yellow Magic Orchestra z jednej strony zaskoczył subtelnymi synthami i klawiszami, a z drugiej jest logicznym rozwinięciem wątków zasygnalizowanych na płytach Maca już wcześniej.

Choć DeMarco wydawał się na zawsze zrośnięty z NYC, nagrywanie “This Old Dog” zbiegło się z przeprowadzką Kanadyjczyka do Los Angeles. Jak sam mówi: “Demo przygotowałem jeszcze przed przeprowadzką, sądziłem że zaraz po dotarciu na Zachodnie Wybrzeżę szybko skończę nagrywanie, lecz potem zorientowałem się, że start nowego życia w nowym mieście wymaga czasu. To było dziwne, zazwyczaj działało to tak, że pisałem piosenki, nagrywałem je i od razu wydawałem, bez problemu. Tym razem napisałem je, a one czekały na właściwy moment. Kiedy dzieje się coś takiego, naprawdę możesz te piosenki dobrze poznać.”

Zgodnie z wolą artysty, w cenie każdego biletu zawarta jest równowartość jednego dolara, który przekazany zostanie na cele charytatywne programu Plus 1. Więcej informacji o programie: http://plus1.org/

 

29 października 2018Warszawa, Klub Progresja
bilety: 130 zł / 145 zł
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/441071209668199/