AlterFest odkrywa wszystkie karty: Bokka, Małe Miasta i inni
» » AlterFest odkrywa wszystkie karty: Bokka, Małe Miasta i inni

AlterFest odkrywa wszystkie karty: Bokka, Małe Miasta i inni

Kategoria: Festiwale | 0

Poznaliśmy pełny line-up tegorocznej edycji festiwalu AlterFest. Do ogłoszonych wcześniej zespołów dołączają m.in. BOKKA, L.Stadt i Małe Miasta. Festiwal odbędzie się w przedostatni weekend lipca w Mysłowicach.

Podczas dwudniowej imprezy usłyszymy jedenastu wykonawców prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną, w tym m.in. zespoły The Dumplings, Baasch i Trupa Trupa. W czwartek poznaliśmy pozostałych sześciu artystów, których usłyszymy w mysłowickim kościele ewangelickim. Do składu tegorocznego AlterFestu dołączył ukrywający swoją tożsamość zespół BOKKA, tworząca mieszankę alternatywnego rocka i popu łódzka grupa L.Stadt oraz hip-hopowe Małe Miasta. Podczas festiwalu usłyszymy także grupę ŻAL oraz Wczasy – jeden z najciekawszych synthpopowych debiutów ostatnich lat. Dwudniową imprezę zakończy liveact łączącego slow-beat z klasycznymi brzmieniami i duchem lat 90-tych producenta tworzącego pod pseudonimem Carsky.

Wierzę w to, że będzie to najlepsza z dotychczasowych edycji AlterFestu. W tym roku udało nam się zaprosić do Mysłowic czołówkę polskiej alternatywy, cieszę się, że nie zabraknie także tych, którzy już wkrótce do tej czołówki będą należeć. Mam na myśli między innymi zespół Wczasy, na którego koncert czekam z niecierpliwością – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca festiwalu.

AlterFest odbędzie się w dniach 20-21 lipca w wyjątkowej przestrzeni kościoła ewangelickiego, znajdującego się w Mysłowicach przy ul. Powstańców 5. Karnety dwudniowe (60 zł) oraz bilety jednodniowe (40 zł) do nabycia na portalu KupBilecik.pl