SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Męskie Granie

Męskie Granie 2018 rusza z Kortezem, Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim

W połowie lipca wystartuje dziewiąta trasa koncertowa Męskie Granie, w ramach której wystąpi najlepsza muzyczna reprezentacja w kraju. W tym roku sceną projektu, sponsorowanego przez markę Żywiec, zawładnie trio – KORTEZ, PODSIADŁO i ZALEWSKI, które stanie na czele Męskie Granie Orkiestra. 

W tym roku na fanów trasy czeka nowa odsłona polskiego grania na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą zaangażowania artystów, którzy wniosą do projektu powiew świeżości. Obdarzony lekko szorstkim głosem Kortez, powracający po długiej przerwie Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski, który nie tak dawno brawurowo zinterpretował utwory legendarnego Czesława Niemena, połączyli siły, stając na czele Męskie Granie Orkiestra. W zespole towarzyszą im Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Wszyscy artyści wspólnie będą przełamywać konwencje i style oraz eksperymentować z brzmieniami, każdorazowo serwując publiczności prawdziwą muzyczną ucztę.

Tegoroczny singiel nosi tytuł “Początek” i promuje tegoroczną trasę. Teledysk do utworu nagrany jest mastershotem, czyli jednym, długim, perfekcyjnie dopracowanym ujęciem, nieprzerwanym żadnym cięciem ani montażem. Wymagało to od całej ekipy wielkiego zaangażowania, wielu prób i niesamowitego skupienia. Na potrzeby klipu, utwór został wykonany na planie na żywo, podczas nagrywania tego konkretnego ujęcia i żadne elementy piosenki nie były dogrywane oddzielnie w studio nagraniowym. Szczególnym wyzwaniem był fakt, że przez większą część utworu muzycy są w ciągłym ruchu.

 

[kad_youtube url=”https://youtu.be/QRxH-II0OsA” width=”900″ height=”450″]

 

Tego lata Męskie Granie zagra:

  • 14 lipcaPoznań, Park Cytadela, Al. Armii Poznań
  • 21 lipcaKatowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1
  • 28 lipcaWrocław, Pergola, ul. Wystawowa 1
  • 4 sierpniaKraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków, ul. Parkowa 12 A)
  • 11 sierpniaGdynia, Park Kolibki, 291
  • 18 sierpniaWarszawa, Forty Bema, ul. Jerzego Waldorffa
  • 25 sierpnia Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50