Loading
Znamy pierwszych pięciu wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji mysłowickiego festiwalu AlterFest. W przedostatni weekend lipca, w wyjątkowej przestrzeni kościoła ewangelickiego, usłyszymy m.in. zespoły The Dumplings i Trupa Trupa.

W czwartek organizatorzy festiwalu AlterFest zaprezentowali pięciu wykonawców, którzy znajdą się w line-upie tegorocznej edycji imprezy. Wśród nich znalazł się m.in. duet The Dumplings, będący obecnie jednym z najpopularniejszych przedstawicieli polskiej sceny niezależnej oraz tworzący muzykę elektroniczną producent, wokalista i kompozytor Baasch. Podczas wydarzenia
swoją muzykę zaprezentuje także Trupa Trupa – obecnie jeden z najpopularniejszych na świecie polskich zespołów, koncertujący na wielu ważnych europejskich festiwalach muzycznych, zespół, którego płyta zachwyciła dziennikarzy prestiżowego magazynu „The Rolling Stone”, a także znalazła się na liście „Great Overlooked Albums From 2017” amerykańskiego Newsweeka. Podczas
AlterFestu usłyszymy również intrygującego pianistę Wojtka Szczepanika oraz młody gliwicki zespół Bukowicz.

Zawsze staramy się, aby AlterFest był jak najbardziej różnorodny. Tutaj elektronika przeplata się z rasowym indie-rockowym graniem, a po klasycznych brzmieniach pojawia się hip-hop, którego w tym roku również nie zabraknie. Wierzymy w to, że każdy miłośnik dobrej muzyki znajdzie tutaj coś dla siebie – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca i organizator festiwalu.

Jak zapowiadają organizatorzy, już niebawem poznamy kolejnych artystów – Pojawią się zarówno czołowi przedstawiciele polskiej alternatywy, jak również ciekawi debiutanci, w tym świetny synthpopowy duet, o którym, jestem pewien, już wkrótce będzie bardzo głośno – dodaje Prajer.

Festiwal AlterFest odbędzie się w dniach 20-21 lipca w neogotyckim budynku kościoła ewangelickiego, znajdującym się w Mysłowicach przy ul. Powstańców 5. Bilety jednodniowe w cenie 40 zł oraz dwudniowe karnety w cenie 60 zł już wkrótce w sprzedaży.

 

 

Top