Zobacz Syny na trasie koncertowej
» » Zobacz Syny na trasie koncertowej

Zobacz Syny na trasie koncertowej

Kategoria: Koncerty, Zapowiedzi | 0

W ubiegłym roku skupili się na solowej działalności, osobno wydając dwa znakomite, wyróżniające się albumy. Teraz wracają do gry po dłuższej przerwie, żeby jako Syny na nowo zelektryzować zarówno fanów hip-hopu, jak i tych, którzy zjadli zęby na alternatywie. Autorzy Orientu udadzą się na wiosenną trasę koncertową promującą ich najnowszy krążek! 

Żonglują onomatopejami i neologizmami jak Miron Białoszewski, krytycznie oceniają rzeczywistość niczym Wojciech Bąkowski, a na lo-fi beatach znają się lepiej niż niejeden undergroundowy producent z zagranicy. 1988 (muzyka) i Robert Piernikowski (teksty) tworzą jeden z najciekawszych artystycznych tandemów ostatnich lat. Ich twórczość to pozornie niespójny konglomerat prymitywnych wykrzyknień, niepokojącego klimatu i spowitej mgłą warstwy wizualnej. W tym specyficznym zestawieniu tkwi jednak coś unikalnego, co docenili nie tylko słuchacze, ale i dziennikarze czy promotorzy takich festiwali jak Unsound, Up To Date Festival czy Nowa Muzyka.

12 kwietnia Syny wydadzą swoją drugą płytę Sen nakładem niezależnej wytwórni Latarnia Records. Krążek, który promuje utwór Z Białasami, będziemy mogli usłyszeć na żywo podczas wiosennych koncertów. Sprawdźcie poniżej, gdzie zagra duet.

Pełen harmonogram trasy Synoski Sen Tour:

12.04 – Warszawa / Cafe Kulturalna
13.04 – Kraków / Alchemia
14.04 – Łódź / Klub DOM

19-21.04 – Poznań / w ramach festiwalu Spring Break

21.04 – Wrocław / Black Moon
27.04 – Grodzisk Mazowiecki / w ramach festiwalu Mięty Pole
17.05 – Gdańsk / Ziemia
18.05 – Toruń / Kulturhauz
19.05 – Szczecin / Kolumba4
25.05 – Lublin / Klub Muzyczny CSK
26.05 – Mińsk Mazowiecki / Sanatorium