New Kids from the Bloc w Poznaniu!
» » New Kids from the Bloc w Poznaniu!

New Kids from the Bloc w Poznaniu!

Kategoria: Koncerty, Zapowiedzi | 0
#newkidsfromthebloc to projekt prezentujący to, co najbardziej interesujące na scenie muzycznej we wschodniej Europie. Na co dzień działają w mediach społecznościowych, a tym razem odwiedzą Poznań, by wyłuskać najciekawszych polskich, węgierskich oraz słowackich artystów. Mini-showcase odbędzie się już 22 lutego w Meskalinie.

Organizatorzy zdecydowali się na zestawienie trzech zespołów z pogranicza folku, alternatywy i elektroniki. W jednym z najbardziej klimatycznych poznańskich klubów zagrają:

LOR: krakowska grupa tworzona przez cztery utalentowane nastolatki:Julię Skibę (komponuje i gra na pianinie), Paulinę Sumerę (pisze teksty), Jagodę Kudlińską (śpiewa) i Julię Błachutę (gra na skrzypcach). Zespół prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, Sóley, Agnes Obel, czy Birdy. W zeszłym roku dziewczyny wystąpiły m.in. na OFF-ie czy Orange Warsaw Festival. Teraz intensywnie pracują nad debiutanckim, wyczekiwanym albumem.

TOLSTOYS: słowacka formacja dreampopowa założona w 2016 przez Elę Talstovą. Po dobrze przyjętych dwóch singlach i roku działalności wydali debiutancki album Botanika, z miejsca stając się jednym z najciekawszych zjawisk na lokalnej scenie elektronicznej. Do tej pory zagrali na wielu znaczących zagranicznych festiwalach jak m.in. Pohoda Festival, MENT Ljubljana czy ESNS.

NORBERT KRISTOF: węgierski singer-songwriter, od początku kariery inspirujący się twórczością takich artystów jak Damien Rice czy Elliot Smith. Bardzo płodny twórca od 2007 zdołał wydać aż 14 EP’ek i albumów długogrających. Oprócz własnych kompozycji, często wciela się w rolę co-writera, tworzy również muzykę do reklam i telewizji.

Do zobaczenia w czwartek! Do wydarzenia możecie dołączyć na Facebooku, klikając w poniższy link:

https://www.facebook.com/events/1551654588253404/