Spring Break ogłasza kolejnych artystów!
» » Spring Break ogłasza kolejnych artystów!

Spring Break ogłasza kolejnych artystów!

Kategoria: Festiwale | 0
Line-up piątej edycji Enea Spring Break, czyli największego festiwalu showcase’owego w Polsce, rośnie w siłę. Właśnie poznaliśmy kolejnych dwudziestu artystów, którzy w kwietniu zaprezentują się w Poznaniu.

Do ogłoszonego wcześniej Korteza, BOKKI czy Otsochodzi dołączają nazwy, których nie trzeba nikomu przedstawiać – Coma i L.Stadt. Jednak naszą uwagę przyciągnęli debiutanci. Ofelia to wokalistka i multiinstrumentalistka obdarzona niezwykłym głosem, która już niebawem zadebiutuje z długogrającym albumem (nakładem Warner Music Poland). Neena jest młodą kompozytorką i autorką tekstów, która proponuje świeżą estetykę dźwięku, łączącego pop z muzyką alternatywną i elektroniczną. W ciągu ostatnich dwóch lat intensywnie pracowała nad debiutanckim albumem “Flipside“. Tropiki to projekt szczecińskiego producenta Michała Urbana. Stanowi on połączenie ciepłych barw syntezatorów z egzotycznymi rytmami lat 80-tych. Panowie Jakub Buchner oraz  Aleksander Żurowski, czyli duet Żal, mają na swoim koncie album pt.Teodor” wydany we wrześniu ubiegłego roku i od tego momentu zagrali już prawie 30 koncertów. Gniewomir Tomczyk jest perkusistą pracującym na stałe w zespole Xxanaxx, z producentką Min T oraz twórcą muzyki filmowej Danielem Bloomem. Zadebiutował płytą “Event Horizon” i obecnie pracuje nad kolejną, która ma być kontynuacją klimatu jaki panował na pierwszej. LASY to projekt Macieja Wojcieszkiewicza, laureata Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję album Reni Jusis „BANG!”.

To tylko niewielka część artystów, którzy zasilili dziś line-up festiwalu. Pełna lista nowych wykonawców prezentuje się następująco:

Coma
L Stadt
Jan Emil Młynarski Solo
Żal
Neena
Ofelia
Holden
The Underground Man
Tropiki
Lasy
Franken
Pepe.
szymonmówi
Forget About Julia
Dead Time
Killedbycar
Frankenstein Children
Amarok
Troj
Gniewomir Tomczyk

Piąta już edycja największej imprezy showcase’owej w Polsce odbędzie się od 19 do 21 kwietnia w kilkunastu miejscach koncertowych Poznania. W oczekiwaniu na kolejne ogłoszenia radzimy zaopatrzyć się w bilety – poprzednie edycje festiwalu były wyprzedane!