Edyta Górecka zaprasza na poszukiwania „Mitologicznych Miast”
» » Edyta Górecka zaprasza na poszukiwania „Mitologicznych Miast”

Edyta Górecka zaprasza na poszukiwania „Mitologicznych Miast”

Kategoria: Klipy, Utwory | 0
Po zeszłorocznej premierze krótkogrającego albumu „Portrety” artystka powraca z nowymi kojącymi dźwiękami. Dziś swoją premierę ma kolejny singiel okraszony teledyskiem – „Mitologiczne Miasta”.

Edyta Górecka swą muzyczną przygodę rozpoczęła pod koniec 2016 roku. Od tego czasu artystka została wyróżniona m.in. podczas konkursów Skoda Auto Muzyka, Synestezje, a aktualnie walczy w półfinale Festiwalu Supportów. Edytę wraz z zespołem w składzie Radosław Musiolik (gitara), Rafał Niewiadomski (gitara), Bartosz Bargiel (gitara basowa) oraz Michał Begej (perkusja) można było już usłyszeć m.in. podczas festiwalu Spring Break, Slot Art Festiwalu oraz na scenie ubiegłorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych.

W międzyczasie artystka wydała swoją debiutancką EPkę, na której pozwoliła się zapoznać ze swoją wrażliwością muzyczną oraz indywidualnym sposobem opowiadania historii dźwiękiem i słowem. Jest to muzyka subtelna, lekka, przestrzenna, przesiąknięta onirycznym klimatem, a przy tym wszystkim bardzo świeża. Wszystko to wraz z przejrzystym i po prostu niezwykle przyjemnym wokalem pozwala się oderwać i podążać za tym eterycznym nastrojem.

W podobnej tonacji utrzymany jest również nowy singiel Edyty. W “Mitologicznych Miastach” pobrzmiewa tęsknota za przelotnością chwil, ulotnością wrażeń, umiejętnością cieszenia się codziennymi drobnostkami. Klimatem utwór przenosi nas w sam środek lata spędzonego w gronie znajomych. I takim obrazem został właśnie opatrzony – grupy przyjaciół na tle wakacyjnych obrazów Wrocławia.

Wraz z premierą klipu miejmy nadzieję, że możemy wiązać także nadzieje wobec powstania pełnowymiarowego wydawnictwa oraz wielu znakomitych tegorocznych koncertów. Warto mieć tę zdolną młodą artystkę na oku!