SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Olsztyn Green Festival

Pierwsi artyści Olsztyn Green Festival 2018

Organizatorzy festiwalu zdradzili pierwszych artystów, którzy zagrają nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Choć na razie poznaliśmy dopiero trzech artystów, można przeczuwać, że kolejny rok z rzędu line-up zadowoli fanów różnych gatunków muzycznych.

Pierwszym ogłoszonym zespołem jest rockowo-alternatywna COMA. W ubiegłym roku łódzka grupa wydała swoją szóstą płytę studyjną “Metal Ballads vol. 1.”na której znalazł się m.in. singiel “Lajki”. Dla zespołu Piotra Roguckiego będzie to pierwszy występ na Green Festivalu w Olsztynie. U boku COMY zagra do niedawna enigmatyczna grupa niXes. Projekt Ani Rusowicz, Huberta Gasiula i Kuby Galińskiego, jak mówią sami autorzy, jest utrzymany w stylistyce neo hippie. Wokalistka zaprezentowała się olsztyńskiej publiczności wraz z zespołem “Ania Rusowicz” podczas drugiej edycji festiwalu w 2014 roku. Ostatnią ogłoszoną gwiazdą jest Pola Rise, debiutująca artystka tworząca w klimacie electropopu. Na swoim koncie ma singiel “Did You Sleep Last Night” z debiutanckiego minialbumu “The Power of Coincidence” z 2015 roku. 19 stycznia swoją premierę miał jej debiutancki album, “Anywhere But Here”wydany przez Warner Music Poland.

 

 

Olsztyn Green Festival to wyjątkowa impreza, odbywająca się tuż nad brzegiem malowniczego jeziora Ukiel w Olsztynie. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku i od tamtego czasu stała się bardzo ważnym punktem na festiwalowej mapie Polski. Na scenie występowali m.in. tacy artyści jak Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Łona i Webber, Pablopavo, Pustki czy Domowe Melodie. Oprócz słuchania muzyki uczestnicy festiwalu w ubiegłych latach mieli okazję obejrzeć najważniejsze filmy muzyczne, mogli skorzystać z zajęć rekreacyjnych oraz najeść się do syta dzięki ustawionym foodtruck’om. W tym roku impreza odbędzie się 17 (piątek) i 18 sierpnia (sobota). Bilety można kupić przez stronę cojestgrane24.pl  – w przedsprzedaży bilet jednodniowy kosztuje 55 zł a dwudniowy 85 zł. W dniu festiwalu bilet na jeden dzień koncertów będzie kosztował 70 zł, karnet natomiast 100 zł.