Muchy ze ścieżką dźwiękową do filmu „Reakcja łańcuchowa”
» » Muchy ze ścieżką dźwiękową do filmu „Reakcja łańcuchowa”

Muchy ze ścieżką dźwiękową do filmu „Reakcja łańcuchowa”

Kategoria: Klipy, Utwory | 0

Dawno niesłyszany zespół Muchy powraca! Choć to jeszcze nie premierowa płyta i koncerty, jedna z najpopularniejszych poznańskich formacji wydała soundtrack do filmu „Reakcja łańcuchowa”.

Pierwsza pełnometrażowa produkcja Jakuba Pączka to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który na zawsze odmieni ich świat. W rolach głównych – obok doświadczonej Magdy Popławskiej czy Janusza Chabiora – wystąpili świetnie zapowiadający się aktorzy młodego pokolenia: Tomasz Włosok, Magdalena Mikołajczak czy Bartosz Gelner. Obraz nominowany do Złotych Lwów 42. Festiwalu Filmów Polskich we Gdyni uzupełnia wyjątkowa ścieżka dźwiękowa zrealizowana przez rodzimych artystów.

Za zawartą na płycie muzykę ilustracyjną do filmu odpowiada zespół Muchy. Dodatkowo, album promują ich trzy nowe kompozycje, w tym „Mniej niż sekunda” – pierwsza od trzech lat nowa piosenka grupy, napisana specjalnie do „Reakcji łańcuchowej”. Zawartość krążka dopełnia kawałek „Swallowed a Bullet” Drivealone i nieoczywista adaptacja „Jestem odpadem atomowym” Elektrycznych Gitar  w wykonaniu MNKR – nowego projektu Michała Wiraszki i Michała Szturomskiego. W filmie znalazły się również utwory z wcześniejszych płyt Much i Drivealone.

Przypomnijmy, że dyskografię Much zamyka materiał koncertowy „Powracająca fala”, który został zarejestrowany dwa lata temu podczas festiwalu w Jarocinie. W tym roku ich debiutancki album „Terroromans” obchodził z kolei dziesiąte urodziny.