PillowTalk na jedynym koncercie w Polsce
» » PillowTalk na jedynym koncercie w Polsce

PillowTalk na jedynym koncercie w Polsce

Kategoria: Koncerty, Zapowiedzi | 0

Jesień za pasem, pora się rozgrzać i zapomnieć o chandrze. Po dłuższej przerwie do Polski prosto z Kalifornii przyjeżdża zespół PillowTalk. Twórczość formacji to dobra propozycja dla miłośników house’u, soulu czy funku.

Trójka artystów z San Francisco ma na koncie jedną, świetnie przyjętą płytę, która ukazała się sumptem producenckiej wytwórni Wolf  + Lamb Records – tej samej, gdzie swoje single wydawał Nicolas Jaar. Je Ne Sais Quoi z 2014 roku zaskakuje beztroskim rytmem i bezkompromisowym podejściem do muzyki tanecznej. Materiał kipi od przemyślanych połączeń z analogowymi instrumentami. Na styku gatunkowym triu udało ukształtować się własny styl – balansujący gdzieś pomiędzy indie popem, house’em a klasyczną elektroniką. Ich twórczość ma w sobie coś z brzmień Hot Chip oraz Hercules & Love Affair.

Panowie skończyli niedawno pracę nad drugim długogrającym krążkiem. W Tamie, do której artyści przyjadą po koncertach w Niemczech i Wielkiej Brytanii, z pewnością dostaniemy spore fragmenty nowego materiału. Nie zabraknie też jednak kawałków dobrze znanych publiczności, jak We All Have Rhytm, które możecie odsłuchać poniżej czy Real Love

Występ PillowTalk odbędzie się w formule live. Formacja zaprezentuje się w dwuosobowym składzie – na scenie zobaczymy Michaela Tello oraz Samuela Doylestiena

Jako support duetu zagra poznański projekt Nohono. Grupa założona na początku 2015 roku łączy ze sobą żywiołową elektronikę, analogowe instrumenty, hipnotyczny wokal oraz wizualizacje oparte o trójwymiarowy mapping. Powstały efekt, spajając światło i dźwięk, stanowi ciekawą propozycję dla wszystkich fanów syntetycznych brzmień.

zapisz się na wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1833333803662764/