SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Debiuty Klip Premiera

Zespół FLARY z debiutanckim singlem “Don’t ask me”

Pod nazwą FLARY (co dokładnie oznacza “rakiety sygnalizujące”) kryje się pięcioro młodych i bardzo zdolnych muzyków. Zespół założony przez Sylwię Zasempę, wokalistkę i autorkę tekstów oraz gitarzystę i autora muzyki Piotra Skrzypulca, wydał swój debiutancki singiel “Don’t ask me”.

Choć został skomponowany w 2013 roku, dopiero teraz zaprezentowano go publiczności. Zmysłowy utwór, zaśpiewany czystym, jazzowym wokalem Sylwii, początkowo kołysze i wprawia w melancholijny nastrój, aby na końcu zaskoczyć ostrzejszym brzmieniem. Równocześnie został zaprezentowany klimatyczny i utrzymany w minimalistycznym stylu teledysk. Główne role grają w nim muzycy, Mateusz Mil, znany z szóstej edycji Top Model, ale także światło, które doskonale koresponduje z muzyką.

Założyciele zespołu poznali się sześć lat temu na studiach muzycznych i od tamtego czasu wspólnie tworzą muzykę. Po czasie dołączyło do nich czworo muzyków: Monika Muc, odpowiedzialna za instrumenty klawiszowe oraz saksofon, Grzegorz Sykulski, grający również na instrumentach klawiszowych, ale także zajmujący się elektroniką, basista Wawrzyniec Topa oraz perkusista Piotr Budniak, znany wcześniej z występów z zespołu LemON. Z FLARAMI współpracuje także Jan Smoczyński, pianista jazzowy oraz producent muzyczny, pracujący m.in. z Urszulą Dudziak, Bovską oraz Kayah.

Trzeba przyznać, że FLARY dobitnie zasygnalizowały, i to istotnie jak rakieta, swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Pozostaje nam czekać na debiutancki album, który, miejmy nadzieję, ukaże się szybciej niż singiel.
Zespół FLARY można śledzić przez Facebooka oraz przez Instagram.