Coals – VHS Nightmare [klip]
» » Coals – VHS Nightmare [klip]

Coals – VHS Nightmare [klip]

Kategoria: Klipy, Zapowiedzi | 0

Coraz mniej czasu zostało do premiery debiutanckiej płyty śląskiej formacji Coals. Zanim usłyszymy wszystkie kawałki z Tamagotchi, Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski dodatkowo podgrzewają atmosferę, prezentując swój nowy teledysk. Klip powstał do utworu VHS Nightmare nagranego we współpracy z trójmiejskim producentem – Hatti Vatti.

Duchologiczne motywy rodem z książki Olgi Drendy, niepokojące ujęcia poprzecinane tylko pozornie przypadkowymi zniekształceniami. W takiej konwencji utrzymane jest premierowe wideo, które zostało wyreżyserowane przez samych artystów. Autorem zdjęć do obrazka przywodzącego na myśl Lynchowskie Twin Peaks jest Francuz Stephen Rizard. Operator na co dzień pracuje z popowym wokalistą Mattem Pokorą. Jak widać, równie pewnie czuje się jednak w niepokojącym, mrocznym anturażu duetu.

Wspomniany już pierwszy krążek Coals ukaże się na półkach sklepowych 13 października. Inspiracje folkiem i klipami z MTV łączą się na nim z najbardziej poskręcanymi odmianami hip-hopu. Efektem gatunkowego mariażu są emocjonalnie zdystansowane, introwertyczne piosenki dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie.

Przypominamy, że muzycy niebawem udają się na jesienną trasę koncertową. O występach w Polsce i zagranicą pisaliśmy tutaj.

mutex/ocfipreoqyfb/mutex