Opole Songwriters Festival już w ten weekend!
» » Opole Songwriters Festival już w ten weekend!

Opole Songwriters Festival już w ten weekend!

Już w ten weekend w Opolu odbędzie się jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych tej jesieni! Przed Wami Opole Songwriters Festival.

Opole Songwriters Festival od 2012 roku wspiera debiutantów, odkrywa nowe talenty i promuje twórców piosenki autorskiej. To tutaj swój pierwszy koncert zagrał Kortez, laureat Fryderyka i Debiutów na KFPP w Opolu, Tomasz Makowiecki premierowo zaprezentował utwory z płyty “Moizm”, a wielu innych młodych polskich artystów pojawiło się zanim usłyszała i doceniła ich reszta kraju. Opole Songwriters Festival przyciąga swoją marką do stolicy polskiej piosenki twórców z różnych części świata – od USA (Rykarda Parasol), przez Australię (Hugo Race), po Wielką Brytanię (Karl Culley) i Niemcy (Barbara Morgenstern).

W tym roku na opolską publiczność czekają także wydarzenia towarzyszące. W piątek, 29 września poraz pierwszy w historii festiwalu odbędzie się before i domówka, podczas której zaprezentuje się młody artysta z gitarą i poruszającymi kompozycjami, czyli runforrest. Również od piątku do niedzielu na placu Jana Pawła II w ramach sceny Nowego Kanonu Polskiej Piosenki czekają na zgromadzonych bezpłatne koncerty, podczas których zaprezentują się: Dianka, Lata Dwudzieste, Sambor.

 

29.09 / piątek

DOMÓWKA:
20:30 runforrest

Scena Nowego Kanonu Polskiej Piosenki:
19:00 Dianka

 

 

30.09 / sobota

Scena Nowego Kanonu Polskiej Piosenki:
19:00 Lata Dwudzieste

DUŻA SCENA:
20:00 Lor
21:00 LornaUK

SCENA FOYER
22:00 Leepeck
23:00 Snorri Helgason
23:30 Myrra Rós

 

 

01.10 / niedziela

Scena Nowego Kanonu Polskiej Piosenki:
19:00 Sambor

DUŻA SCENA
20:00 Warhaus
21:30 A.S. Fanning