Högni Egilsson na trzech koncertach w Polsce!
» » Högni Egilsson na trzech koncertach w Polsce!

Högni Egilsson na trzech koncertach w Polsce!

Kategoria: Koncerty | 0

Tego niezwykle utalentowanego Islandczyka znamy z formacji Hjaltalin i występów u boku elektronicznej grupy GusGus. Högni Egilsson, bo to o nim mowa, powraca do Polski ze swoją debiutancką solową płytą. Artysta wystąpi w grudniu w Katowicach, Warszawie i Poznaniu.

okładka debiutanckiej, długogrającej płyty "Two Trains"
okładka debiutanckiej, długogrającej płyty “Two Trains”

Wokalista zaczął swoją karierę z wysokiego C, zdobywając w 2008 roku nagrodę Icelandic Music Awards, czyli tamtejszy odpowiednik Grammy. Entuzjastycznie okrzyknięty następcą Sigur Rós czy Björk singer-songwriter konsekwentnie piął się do góry, zdobywając coraz szersze grono fanów także wśród dziennikarzy. W krótkim czasie jego portfolio stało się co najmniej imponujące – oprócz stałego koncertowania z Hjaltalin, muzyk zaczął kooperować z GusGus, pisać ścieżki dźwiękowe do filmów czy spektakli teatralnych. Po drodze objechał najważniejsze europejskie (i nie tylko) festiwale, a także maczał palce przy elektronicznym projekcie Gluteus Maximus.

2017 rok to przełom w karierze Egilssona. Po wielu latach kooperacji z różnymi zespołami artysta zdecydował się na wydanie materiału pod własnym nazwiskiem. Co prawda eks-członek GusGus wielokrotnie występował już solowo (także w Polsce, o czym pisaliśmy u nas wcześniej), lecz dopiero teraz będzie mógł pochwalić się własnym krążkiem. Warto było tyle czekać – “Two Trains”, które pojawi się na półkach sklepowych 20 października, zapowiada się przepysznie. Högni dołącza tym samym do katalogu prestiżowej wytwórni Erased Tapes, gdzie figuruje obok takich tuz jak duet Kiasmos, Olafur Arnalds czy nieodżałowany Nils Frahm.

Högni Egilsson w Polsce wystąpi z triem, w skład którego wchodzi także President Bongo – również były muzyk GusGus. Sprawdźcie, gdzie zagra i zaopatrzcie się zawczasu w wejściówki!

7.12 / Katowice / Kinoteatr Rialto

8.12 / Warszawa / Cafe Kulturalna

10.12 / Poznań / Scena na Piętrze (dołącz do wydarzenia tutaj)