Masha Qrella – „Pale Days” [klip]
» » Masha Qrella – „Pale Days” [klip]

Masha Qrella – „Pale Days” [klip]

Kategoria: Klipy | 0
Berlińska artystka Masha Qrella prezentuje specjalny obraz do utworu „Pale Days”, który zapowiada także polską premierę albumu „Keys” (Jazzboy Records).

Obraz jest podsumowaniem ponad trzydziestu jesiennych występów Mashy Qrelli w Polsce, które zagrała jako gość specjalny na koncertach Korteza. Teledysk pokazuje fragmenty z trasy koncertowej, samych koncertów, ale także czas, który Masha spędzała ze swoim zespołem podróżując między miastami.

Utwór promuje także album „Keys”, który ukaże się 8 września 2017 roku nakładem Jazzboy Records. Dwa dni po premierze albumu, podczas Festiwalu Łódź Czterech Kultur, Masha wspólnie z Kortezem zaprezentują niepublikowany jeszcze materiał, który stworzyli wspólnie pomiędzy koncertami.

 

 

Masha Qrella urodziła się w połowie lat siedemdziesiątych we wschodnim Berlinie. Jest córką rosyjskiego fizyka oraz niemieckiej lekarki pracującej nad problemami związanymi z zaburzeniami snu.

Jako nastolatka zaczęła grywać w pierwszych szkolnych zespołach, a pod koniec lat dziewięćdziesiątych zjeździła Europę z zespołami Mina i Contriva. W roku 2002 podpisała kontrakt z małą niezależną berlińską oficyną – Monika Enterprise, wydając w niej swój pierwszy autorski album zatytułowany „Luck”. Kolejne płyty „Unsolved Remained”, „Speak Low – Loewe And Weill In Exile”, „Analogies” i „Keys” ukazały się nakładem Morr Music. Unikalne brzmienie swoich płyt zawdzięcza rodzinnemu domowi i znajdującemu się w nim małemu studiu nagraniowemu – Villa Qrella.