Sierpień w NCPP w Opolu!
» » Sierpień w NCPP w Opolu!

Sierpień w NCPP w Opolu!

Kategoria: Uncategorized | 0
Wraz z nadejściem miesiąca sierpnia robi się nieco poważniej. Mimo letniej aury za oknem, nasze myśli oddalają się od tych przyjemnych, wakacyjnych. Czuć w powietrzu zadumę.

Na poważniejsze spotkanie z muzyką Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza już 4 sierpnia. Wystąpi legendarna postać sceny hip-hopu. Eldo rozkołysze tłum i z pewnością pokaże, jak świętuje swój jubileusz 20-lecia pracy na scenie. Leszek Kaźmierczak wielokrotnie udowodnił, że rap nie ma związku z chuligaństwem, a ze stereotypami da się walczyć. Warto się na chwilę zatrzymać i poznać ciekawy światopogląd.

 

 

Słynna opera Giuseppe Verdiego Nabucco pojawi się w Opolu! 5 dzień sierpnia będzie wyjątkowo piękny. Giulio Boschetti oraz Silvia Rampazzo to główne gwiazdy spotkania, które pozostanie na długo w pamięci każdego, kto tego wieczoru odwiedzi amfiteatr. Scenografia przygotowana na potrzeby widowiska jest inspirowana starożytną Bramą Isztar, której charakterystyczną cechą jest ogromna feeria barw zastosowana w jej dekoracji. Uzupełnienie stanowić będą nasycone kolorami stylizowane kostiumy. Radość wykipi!

 

 

Ostatnie wieczory nie przypominają tych letnich, ale Letnia Scena NCPP nie zna żadnych granic, a już na pewno nie tych muzycznych! Zespół Shy Albatross, który pojawi się na scenie, pozwoli zatopić się w dźwięku cymbał, mandoliny czy wibrafonu. Grupa założona przez Raphaela Rogińskiego łączy różne kultury, a kobiece dramaty zestawia ze świetną muzyką. 11 sierpnia będzie magiczny.

 

 

Zespołu Perfect nie trzeba nikomu przedstawiać. To absolutna legenda muzyki rockowej, która “raz po raz” pokazuje, że starzeją się tylko instrumenty. Prawie 40 lat na scenie doprowadziło do powstania takich numerów, jak np.: “Nie płacz Ewka”, “Niewiele ci mogę dać” czy „Ale wkoło jest wesoło”, które z pewnością usłyszymy 12 sierpnia w Opolu. Publiczność rozgrzeje grupa SEN, która ma na swoim koncie poważne występy z polskimi artystami.

 

 

Polska kapela, którą zna cały świat? Kapela Ze Wsi Warszawa! To właśnie ona zwiedziła setki krajów, wyśpiewała całe serce i wciąż nie ma dosyć. Opole przywita ją bardzo gorąco 18 sierpnia. Rynek jest gotowy na istne szaleństwo w rytmach szeroko pojętego terenu Mazowsza oraz ukochanej przez jej członków krainy Chopina. Inwencja bierze górę, niech więc poniesie tłum!

 

 

Produkują, remixują, grają na festiwalach i scenach klubów w całej Polsce. Są wydawnictwem muzycznym znanym m.in. z kompilacji “Heartbreaks & Promises”, promującej współczesną muzykę miejską. Jej trzecia część, aktualnie promowana – miała premierę 21 grudnia 2016. W 16 zgromadzonych na płycie utworach wzięło udział 40 artystów! Dwie poprzednie edycje odbiły się szerokim echem na całym świecie i zostały wyprzedane tuż po premierze. W ramach Siesty na Tarasie 19 sierpnia w Opolu wystąpi Flirtini! Cóż to będzie za spotkanie!

 

 

Wbrew pozorom tę dwójkę łączy wiele. Urok, lekkość śpiewania, wyjątkowość, pasja przezwyciężająca pomówienia, intymność. Julia Pietrucha i Kortez zaczarują opolski amfiteatr. 25 sierpnia to idealny czas na melancholię, delikatny dźwięk strun i beztroskę, którą nie zawsze jesteśmy w stanie cieszyć się na co dzień. Wprawiony w boju Łukasz Federkiewicz oraz debiutująca Pietrucha tworzą idealny duet na piątkowy wieczór.

 

 

Na zakończenie wakacyjnego okresu mamy dla was koncert kluczowej postaci brytyjskiej sceny muzycznej. Adrian Sherwood wystąpi wraz z JOINT VENTURE SOUND SYSTEM. Mieszanka dwóch muzycznych światów może spowodować wybuch, za który bierzemy pełną odpowiedzialność. Doświadczeni muzycy pokażą to, co najpiękniejsze. 26 dzień sierpnia będzie niesamowity!

 

 

4 sierpnia – Eldo, 20:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/kD7nVY

 

5 sierpnia – Nabucco, 20:00

bilety: 40 PLN, 50 PLN, 65 PLN, 80 PLN (przedsprzedaż), 50 PLN, 60 PLN, 80 PLN, 95 PLN (w dniu koncertu)

wydarzenie: https://goo.gl/wNFj4c

 

11 sierpnia – Shy Albatross, 20:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/ddXaCh

 

12 sierpnia – Perfect + Sen 20:00

bilety: 50 PLN (przedsprzedaż), 60 PLN (w dniu koncertu)

wydarzenie: https://goo.gl/bo74Cd

 

18 sierpnia – Kapela Ze Wsi Warszawa, 20:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/FDdybB

 

19 sierpnia – Flirtini, 18:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/uarfRZ

 

25 sierpnia – Kortez + Julia Pietrucha, 20:00

bilety: 30 PLN (przedsprzedaż), 40 PLN (w dniu koncertu)

wydarzenie: https://goo.gl/YGEhgb

 

26 sierpnia – Adrian Sherwood + JOINT VENTURE SOUND SYSTEM, 18:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/UN8Uq8