Kraków Live Festival: do składu dołącza Nick Murphy fka Chet Faker
» » Kraków Live Festival: do składu dołącza Nick Murphy fka Chet Faker

Kraków Live Festival: do składu dołącza Nick Murphy fka Chet Faker

Do składu artystów Kraków Live Festival, który odbędzie się w połowie sierpnia, dołączył Nick Murphy, znany do niedawna bardziej jako Chet Faker.

Młody australijski twórca znalazł pierwszych wielbicieli kiedy w 2011 roku opublikował cover „No Diggity” z repertuaru Blackstreet. W ciągu roku, jeszcze wtedy znany jako Chet Faker, stał się jednym z najbardziej komentowanych nowych artystów. W kwietniu 2014 artysta wydał debiutancki album „Bulit On Glass” zyskując świetne recenzje, czego potwierdzeniem były również późniejsze koncerty i występy na największych festiwalach, w tym koncert na Open’er Festival w 2015 roku, który wypełnił po brzegi Tent Stage. Kiedy postanowił wydawać pod swoim prawdziwym nazwiskiem nie kazał długo czekać swoim fanom na efekty tej przemiany – po dwóch singlach dość szybko pojawiła się EPka „Missing Link”. Z tym materiałem Nick Murphy pojawi się na Main Stage Kraków Live Festival.

Festiwal odbędzie się w Krakowie w dniach 18-19 sierpnia. Na dwóch scenach zagrają: Alt-J, Birdy, Ellie Goulding, Lana Del Rey, Wiz Khalifa oraz polscy artyści: Bovska, Ralph Kaminski, Pezet czy Ten Typ Mes.