KontenerART zaprasza na koncerty
» » KontenerART zaprasza na koncerty

KontenerART zaprasza na koncerty

Kategoria: Koncerty | 0

Poznański KontenerART zaprasza na koncerty. Sprawdź co będzie się działo w najbliższym czasie! Polecamy!

To już kolejne lato, podczas którego poznański KontenerART poszerza nasze horyzonty muzyczne. Sprawdźcie co będzie się działo tam w najbliższe czwartki, poznajcie zespoły, które wystąpią. 27 lipca zaprezentuje się zespół The Underground Man, tydzień później niemiecki zespół White Wine, a sezon koncertowych czwartków, 10 sierpnia zamknie tajemniczy NOT PRETTY ENOUGH. Polecamy gorąco!

 

27/07, godz. 20:00 –  The Underground Man (UK/PL) 
[wstęp wolny]
Zespół The Underground Man powstał w 2014 roku. Jest to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków, mieszkających w Lublinie : Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika), Darek Hanaj (perkusja), Radek Barszcz (bas).
Muzyka zespołu to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie 
grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, 
doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem.
 
From the Basement, to tytuł debiutanckiej EP formacji, która swoją premierę miała w maju 2015 roku. Przed jej wydaniem, poza koncertowaniem, zespół z powodzeniem brał udział w różnych konkursach muzycznych, z czego najważniejszym sukcesem był występ i zwycięstwo na Orlen Warsaw Maraton. Dzięki tej wygranej, na początku maja 2015 roku The Underground Man, jako laureat wybrany przez dziennikarzy i maratończyków spośród ponad 200 zespołów z całej Polski, zagrał koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo w ramach audycji Offensywa w Programie Trzecim Polskiego Radia. Od tego momentu, zespół można usłyszeć w różnych stacjach radiowych, zarówno tych regionalnych jak i ogólnopolskich. The Underground Man zagrał szereg samodzielnych koncertów, występując na imprezach klubowych, plenerowych i festiwalach. W lipcu 2016 roku ukazała się reedycja EP, wzbogacona o dwa kolejne utwory, a w październiku The Underground Man został finalistą konkursu Skoda Auto Muzyka wygrywając dwie główne nagrody.
 
Debiutanckie wydawnictwo zespołu promują również teledyski nakręcone do utworów ”Inside of me” ,”You could be here” i do najnowszego singla ”Hysteria” . Za produkcję wszystkich trzech odpowiedzialny jest Michał Braum, współpracujący z takimi artystami jak Artur Rojek, Hey, Lemon oraz wielu innych.
 

 

 
03/08, godz. 20:00 – White Wine (DE) 
[wstęp wolny]

White Wine rozpoczęło się jako solowy projekt Joe’a Heage (31knots, Tu Fawning, Menomena, Dodos). Po napisaniu i nagraniu 2 albumów (“Chromakey” dla Polyvinyl Records i “In Every Way But 1” dla Discolexique Records) Joe postanowił odwiedzić przyjaciół w ramach pierwszej trasy koncertowej zespołu. Nieprzyzwyczajony podróżować z laptopem jako jedynym członkiem zespołu, poprosił swojego przyjaciela Fritza Brücknera, który był nagłośnieniowcem na trasach Tu Fawning i Menomena, by dołączył do zespołu. Każdy z artystów zagrał na syntezatorach, gitarach, perkusji, basie, samplach… i to wszystko często w ramach jednej piosenki. Trasa wypadła świetnie!

Wkrótce potem Joe dostał propozycję zamieszkania w tanim mieszkaniu, drzwi w drzwi z Fritz’em, na rozdrożu które najlepiej wytłumaczą Wam jego słowa: “I was in my mid 30’s, my entire adult life focussed on music/acting/art. No kids, no girlfriend. I was living in LA, the crown Jewel of American excess, success, failure and synthetic life. How could I not jump at the chance to put the romance of Europe into a more realistic view while creating more music?”

Dwa i pół roku później zbudowali swoje własne studio nagraniowe (Haunted Haus Studios), skończyli nowy album “Who Cares What The Laser Says?” (This Charming Man Records, Luty 2016) i zaprosili do zespołu kolejnego członka Chistiana “Kirmesa” Kuhr’a (Zentral Heizung Des Todes). Zostając klasycznym trzyosobowym składem, robią wszystko poza graniem w konwencjonalny sposób. Brückner wreszcie pozwolił sobie wrócić do swojego klasycznie wyuczonego fagotu, Haege rozwija teatralne sztuczki sceniczne, i ciągle rozwija się wpływ Mr. Kuhr’a z jego potężną grą na perkusji i wirtuozerią gitarową. W tym momencie White Wine jeździ z materiałem który będzie wydany na nowej płycie w jesieni i próbuje pokazać swoim występem wszystko to co ludzkie w muzyce: szaleństwo, smutek, dziwaczność i niekończące się komplikacje.

 

 

10/08, godz. 20:00 – Not Pretty Enough (PL)
[wstęp wolny]
NOT PRETTY ENOUGH nie chcą wpisywać się w sztywne ramy codzienności. Podstawą komunikacji jest dla nich czysta emocja, a sposobem na jej odzwierciedlenia muzyka, która szepcze, szumi i odbija się echem. Lubią chować się w szarościach i wpadać w nieprzejrzystości.
Pierwszą odsłoną ich muzycznego wizerunku był utwór “Hard Believer”, którym nieśmiało wpuścili nas do swojego magicznego świata. Wpełzają w naszą podświadomość po cichu, z jakąś niewytłumaczalnie intrygującą mieszanką smutku, nostalgii i tajemniczych niedopowiedzeń.
Z kolei “The Shelter” to przepełniony emocjami utwór, który z sekundy na sekundę coraz bardziej wciąga. Skondensowana opowieść, refleksja, mówiąca o tym, że to człowiek sam dla siebie jest schronieniem. Gorycz i smutek wynikający z mocnego życiowego zawodu przekuwany jest w siłę, motywację do stania się gruboskórnym.
Kim są? Oni tak odpowiadają na to pytanie:
“We are young, we love music and we are not pretty enough.”