SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Idź na koncert

Lipiec w NCPP w Opolu

Okres letni to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Obowiązków jest mniej, czujemy się bardziej rozleniwieni niż zwykle, dodatkowo słońce, które każdego dnia rzuca swoje promienie na nasze twarze daje do zrozumienia, że chwile które trwają, już nigdy się nie powtórzą. W tak przyjemnej atmosferze jedyne, czemu chcemy się oddać, to pełen relaks, dlatego Narodowe Centrum Polskiej Piosenki miesiąc lipiec rozpoczyna od pełnego chilloutu.

35 urodziny zespołu BAKSHISH będziemy świętować z wielkim przytupem już 7 lipca. Kluczborski zespół grający na scenie od 1982 roku zaprosił na swoją uroczystość znakomite gwiazdy. Wystąpią: Maria Sadowska, Dawid Portasz, Maleo, Dżej Dżej, Andrzej Krzywy, Pablopavo, Zygmunt Staszczyk. Ponadto kapela pokusiła się o zaproszenie innych grup muzycznych: Gangu Bawarii, Zebry, kapeli Bethel oraz Babylon Raus. Opolskie U’rodziny Rege będą wesołe, więc nie może Was tam zabraknąć!

 

 

Letnia Scena NCPP zaprowadzi nas w rynek. Tam 14 lipca zagra Paweł Leszoski, znany w internecie jako Leski. To osoba, która składa słowa i scala dźwięki. Robi to w najpiękniejszy sposób, tworząc muzyczną wiązankę z pogranicza dream popu i indie-folku. Debiutował w 2014 roku samodzielnie wydając EPkę “Zaczyn”. Rok później ukazała się płyta “.splot”, która raz na zawsze odmieniła oblicze polskiej muzyki. Wokalista znany jest z treściwych, jednocześnie bardzo magicznych klipów, co można zobaczyć w obrazie do utworu “Bliżej” czy “Ulotny”. Nie można sobie odmówić spotkania z tak barwnym człowiekiem.

 

 

Cykl Siest na tarasie wciąż ma się dobrze, dlatego nie ma co zwlekać, trzeba działać! Na scenie w chmurach pojawi się Duit, producent muzyczny, absolwent Absolwent Red Bull Music Academy Bass Campt, który ma na swoim koncie wiele muzycznych współprac, między innymi z Sokołem, Dawidem Podsiadło czy debiutantami: Govales, Rosalie, Pasts, Vito i Prus. W Opolu 15 lipca Duit wystąpi w akompaniamencie żywych instrumentów oraz wokalistyki PRUS.

 

 

Kaktusy to jedyne rośliny, które nie wymagają wiele w upalne dni. Jeśli o kaktusie mowa, będzie okazja usłyszeć ten od Bovskiej na żywo już 21 lipca. Opolski Rynek zostanie wypełniony muzyką jednego z największych odkryć roku 2016. Artystka ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Od czasu premiery albumu “Kaktus” Bovska wraz z zespołem, który tworzą Jan Smoczyński i Paweł Dobrowolski, zagrała ponad 100 koncertów. Czas na Opole!

 

 

Jednym z ważniejszych wydarzeń dla Opola jest Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się 24 lipca w opolskim Amfiteatrze. Największe muzyczne przeboje zaśpiewają: Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Piotr Cugowski, Janusz Radek, Mietek Szcześniak oraz Krzysztof Kiljański w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Występ artystów będzie okraszony efektami specjalnymi. Pojawią się także tancerze, którzy urozmaicą koncert, jakiego jeszcze nie było!

 

 

Autorka utworu “Kundel Bury” zagra w Opolu 28 lipca. Daria Zawiałow od czasu uczestnictwa w programie talent show rozwijała swoją muzyczną pasję i dojrzała do tego, by tworzyć i wyśpiewywać najpiękniejsze kompozycje. Muzycznie Daria zahacza o indie pop i rock, we wszystko wpleciona jest buntownicza natura wokalistki. Teksty, których możemy posłuchać na debiutanckiej płycie pt. “A kysz” to śmiałe i bardzo szczere słowa, które nadają charakteru muzyce koszalinianki. Warto spędzić wieczór z muzyką młodego pokolenia.

 

 

7 to szczęśliwa cyfra. Wie o tym Reni Jusis, która po siedmioletniej przerwie, podczas której nabrała niesamowitej energii, powróciła z wielkim przytupem na scenę. “BANG!” to siódmy album ikony elektroniki. Materiał jest efektem współpracy z trójmiejskim producentem tworzącym pod pseudonimem STENDEK. Całość brzmi świetnie, o czym będzie można się przekonać 29 lipca w Opolu!

 

 

7 lipca – Bakshish, 19:00

bilety: 17 PLN

wydarzenie: https://goo.gl/5aEGjQ

 

14 lipca – Leski, 20:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/yy4A3g

 

15 lipca – Duit, 18:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/PwynL5

 

21 lipca – Bovska, 20:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/MuJtDi

 

24 lipca – Koncert Muzyki Filmowej, 20:00

bilety: 59 PLN, 89 PLN, 119 PLN, 149 PLN, 179 PLN

wydarzenie: https://goo.gl/cESQ2T

 

28 lipca – Daria Zawiałow, 20:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/QA7cU5

 

29 lipca – Reni Jusis, 18:00

bilety: wstęp wolny

wydarzenie: https://goo.gl/L5pGY6