Jono McCleery zamyka line-up festiwalu w Jarocinie!
» » Jono McCleery zamyka line-up festiwalu w Jarocinie!

Jono McCleery zamyka line-up festiwalu w Jarocinie!

Rzutem na taśmę line-up Jarocin Festiwal 2017 wzbogaca się o jeszcze jednego artystę. Na zaproszenie Fisza i Emade, na scenie Park objętej pierwszego dnia festiwalu kuratelą duetu, wystąpi dobrze znany polskiej publiczności singer-songwriter Jono McCleery! To ogłoszenie ostatecznie zamyka skład koncertowy imprezy, która odbędzie się w kilku lokalizacjach na terenie Jarocina.

Za muzycznym doświadczeniem Jono McCleery’ego stoi niesamowita historia. Artysta urodził się pozbawiony słuchu i odzyskał go dopiero w wieku 5 lat. Po kolejnych trzynastu sięgnął po gitarę i zaczął komponować własne utwory. Dziś ma na koncie trzy płyty, w tym jedną wydaną nakładem legendarnego labelu Ninja Tune. Muzykę wokalisty opisuje się jako połączenie wrażliwości Milesa Davisa, Massive Attack, Radiohead i wrażliwości Finka. Ten ostatni zresztą obok Cheta Fakera należy do najzagorzalszych fanów Jono.

Na przestrzeni lat McCleery współpracował m.in. z Maribou State, Portico, a nawet polskim duetem DJsko-producenckim Catz n’ Dogz. Jego najnowszy materiał „Pagodes”, wydany w 2015 to efekt muzycznych podróży, które pozwoliły mu ponownie zdefiniować własny język ekspresji: bogaty w akustyczne motywy i folkową emocjonalność. W zestawieniu z elektronicznymi, trip-hopowymi aranżacjami, styl Brytyjczyka staje się coraz bardziej wyrazisty i rozpoznawalny.

Jono McCleery wystąpi na festiwalu w Jarocinie wraz z innymi zagranicznymi artystami jak Pere Ubu czy Enrico Rava, który towarzyszyć będzie na scenie Tomaszowi Stańko. W line-upie prym wiedzie jednak przede wszystkim polska reprezentacja na czele z Ambasadorami: Wojciechem Waglewskim (na scenie razem z Voo Voo), Krzysztofem Zalewskim, Fiszem i Emade. Ponadto zagrają również m.in. Hey, Organek, O.S.T.R., Dezerter, Decapitated, Lao Che, Wojtek Mazolewski Quintet i wielu innych!

dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1071834392961714/