SALK rusza w trasę koncertową po Polsce i Islandii
» » SALK rusza w trasę koncertową po Polsce i Islandii

SALK rusza w trasę koncertową po Polsce i Islandii

Kategoria: Koncerty, Polecamy | 0
Zespół SALK ruszapromować swój debiutancki album podczas serii koncertów po Polsce i Islandii. Poznajcie szczegóły trasy. 

 

PARALLELS to transgraniczny projekt kulturalny realizowany przez dwie studentki zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, pod egidą Fundacji Krakowska Scena Muzyczna i przy eksperckim wsparciu ze strony wytwórni NEXTPOP. Inicjatywa narodziła się z potrzeby poszerzania spektrum współpracy oraz wymiany kulturalnej pomiędzy polską i islandzką sceną muzyki alternatywnej.

W projekcie bierze udział krakowski zespół SALK, który wyruszy na serię koncertów po Polsce i Islandii, a podczas kilku z nich u boku zespołu wystąpi dwoje artystów z krainy lodu i ognia: Mr. Silla, znana z eksperymentalnej grupy múm, a także EinarIndra, nietuzinkowy kompozytor i producent muzyki elektronicznej.

Wspólne występy artystów mają zakreślić zarówno różnice, jak i podobieństwa między dwoma z pozoru odrębnymi światami. W świetle aktualnego krajobrazu politycznego, muzyka staje się swoistym językiem porozumienia, który odzwierciedla potrzebę jedności, budowania kulturowych mostów i przekraczania granic w poszukiwaniu tego, co nas łączy, a nie dzieli.

 

PRZEBIEG TRASY KONCERTOWEJ:

 

POLSKA

20.06 Kraków / Koncert Premierowy: Klub Alchemia Mr. Silla
23.06 WarszawaKlub Hydrozagadka Mr. Silla
28.06 Poznań / Meskalina
08.07 WrocławZaZoo Beach Bar
10.07 KatowiceKatofonia Jazz&Blues Club
30.07 ZakopaneTeatr Witkacy
04-06.08 KatowiceOFF Festival

ISLANDIA

09.08 Reykjavik / Kex HostelEinarIndra
11.08 Rif / The Freezer EinarIndra
12.08 Dalvik / Fiskidagurinn mikli