SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Spragnieni Lata

Nadchodzi kolejna edycja trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata!

Bovska, Iza Lach i duet Dwa Sławy zagrają podczas tegorocznej trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata. To artyści, którzy pokazują, że warto iść pod prąd. Odnieśli sukces, stawiając na autentyczność i niepokorność.

 

W tym roku artyści grają bez filtra. Niefiltrowanie to hasło inicjatora i głównego sponsora trasy – marki Cydr Lubelski, której tegorocznym headlinerem jest Cydr Lubelski Niefiltrowany. Na otwarte plenerowe koncerty zaprasza do sześciu polskich miast: Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Katowic, Warszawy i Lublina. W tym ostatnim z miast odbędzie się finał z udziałem gości specjalnych podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

 

– Usłyszymy alternatywnych muzyków, którzy ukażą swoje najprawdziwsze oblicza, na maksa, bez żadnej ściemy. Zabrzmi ekscentryczny hip hop, magnetyzujące dźwięki r’n’b i pop w najlepszym wydaniu– mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata

 

– Trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata dojrzewa. Cieszymy się, że dziś, po trzech latach od jej startu, wiele osób nie wyobraża sobie smaku lata bez naszych plenerowych koncertów. Podobnie jak rozwijamy ideę polskiego cydru, bezkompromisowo podchodzimy do tworzenia line-upu trasy, zapraszając artystów aktualnych, wyróżniających się, mających pomysł na siebie. To ważne głosy na młodej polskiej scenie muzycznej, silne i niezwykle autentyczne w tym, co robią. Odważnie uciekają od tego co masowe i łatwe, zachowując swoją niefiltrowaną tożsamość. Łączą ich świetne teksty i fascynacja współczesnymi brzmieniami – podkreśla Robert Walewski, współtwórca trasy i Brand Manager Cydru Lubelskiego

 

Bovska jest jednym z najważniejszych debiutów muzycznych 2016 r. Słynie z naturalności i niesamowitej koncertowej energii. Jest absolwentką warszawskiej ASP i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Takie połączenie sprawia, że ma swój własny, oryginalny pomysł nie tylko na muzykę, ale również na oprawę wizualną, scenografię i charakteryzację.

Wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna Iza Lach razem ze Snoop Doggiem, ikoną amerykańskiego rapu, nagrała setki piosenek i nakręciła film. Na jednej z płyt Snoopa wystąpiła gościnnie obok Miley Cyrus, Rity Ory czy Drake’a.

Mistrzowie gry słownej z hiphopowego duetu Dwa Sławy – którzy w dorobku mają sześć płyt podkreślają, że najważniejszy jest dla nich kontakt z publicznością podczas koncertów.

 

– Niefiltrowanie wiąże się ze stylem życia: autentycznością, naturalnością, bezpośredniością. Zachęcamy do tego, by wyrażać siebie. Chcemy powiązać ideę niefiltrowanego polskiego cydru z postawą pozwalającą zaakceptować więcej treści w naszym życiu. Dlatego w tym roku gramy bez filtra. Cydr dzięki swojej lekkości, naturalności śmiało wchodzi w zdominowany dotąd przez piwo obszar orzeźwienia. Jest bardziej aspiracyjny niż piwo, ale nie budzi dystansu, stąd tak bliskie sąnam miejskie plenery, muzyka i koncerty – mówi Agata Domaradzka, dyrektor marketingu AMBRA S.A. producenta Cydru Lubelskiego

 

Trasa koncertowa, która przyzwyczaiła nas do atmosfery letnich festiwali w tym roku rozszerza formułę. Do Cydru Lubelskiego dołącza nowy partner: Fujifilm z autorską strefą instaxa – kultowego aparatu do fotografii natychmiastowej.

 

Przypomnijmy, w poprzednich edycjach trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata wystąpili Natalia Przybysz, Tymon Tymański, Marika, L.U.C., Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Rita Pax, The Dumplings, Gooral, Krzysiek Zalewski oraz Natalia Grosiak. Teraz do rodziny muzyków spragnionych lata dołączają: Bovska, Iza Lach i duet Dwa Sławy.

Pozytywna energia w nieograniczonych ilościach, niefiltrowane emocje iczerpanie z życia pełnymi garściami – to wszystko podczas 6. edycji trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata!

 

HARMONOGRAM TRASY 

CYDR LUBELSKI SPRAGNIENI LATA 2017

 

24.06.2017 – WROCŁAW

– Dziedziniec dawnego klasztoru Franciszkanów, ul. Pawła Włodkowica 15-17

08.07.2017 – ŁÓDŹ

OFF Piotrkowska

22.07.2017 – KRAKÓW

Plac Wielkiej Armii Napoleona

19.08.2017 – KATOWICE

Parking przed halą Parkową

26.08.2017 – WARSZAWA

Rejs, Bulwar Flotylli Wiślanej koło Płyty Desantu

16.09.2017 – LUBLIN

 

 Wstęp na koncerty jest wolny.