Doskonały powrót KARI! Album „I Am Fine” już dostępny!
» » Doskonały powrót KARI! Album „I Am Fine” już dostępny!

Doskonały powrót KARI! Album „I Am Fine” już dostępny!

Kategoria: Płyty, Polecamy, Premiera | 0
Ukazał się właśnie trzeci studyjny album KARI. Artystka wraca po ponad trzyletniej przerwie z albumem „I Am Fine”, nagranym w jednym z najlepszych studiów w Europie – Custom 34.

 

Fot. Zuza Krajewska

Długo czekaliśmy na ten moment ale wreszcie mozemy odetchnąć z ulgą! Oto jest – najnowszy album KARI – „I Am Fine”! Singiel „Talk To Me” zwiastujacy najnowsze wydawnictwo, bardzo rozbudził nasz apetyt na ten krążek i wręcz przebieraliśmy nogami w oczekiwaniu na datę 9 czerwca 2017 roku. Z wielką radością zabieramy się za odsłuch najnowszego wydawnictwa Artystki i z niecierpliwością wyczekujemy jesiennych koncertów, bu usłyszeć materiał na żywo.

Dla fanów KARI nowa płyta może być niemałym zaskoczeniem. „I Am Fine” to kolejne naturalne wcielenie wokalistki, ale w zupełnie innym stylu. Dla poszukujących nowych brzmień́ i nowoczesnej produkcji to okazja do odkrycia jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop.

Charyzma KARI, jej unikalna melodyka oraz brzmienia analogowych syntezatorów mogą przywoływać skojarzenia z artystami takimi jak: The Knife, MØ, London Grammar, Björk, czy soundtrack’iem serialu „Stranger Things”, który był dla zespołu wielką inspiracją podczas nagrań w studio. Przemyślane aranżacje oraz styl kompozycyjny Kari sprawiają, że „I Am Fine” trudno odróżnić od najnowszych produkcji zachodnich.

Artystka w swoim dorobku ma dwie autorskie płyty – „Daddy Says I’m Special” (2011, Nextpop) i „Wounds And Bruises” (2013, Nextpop). Nowy album „I Am Fine” zawiera 11 utworów, które powstały we współpracy z gitarzystą zespołu KARI – Ryan’em Carins’em, który jest autorem większości tekstów. Producentką płyty jest sama KARI, natomiast do kilku utworów zaprosiła do współpracy brytyjskich producentów muzyki elektronicznej – Thomasa Trueman’a oraz Mountain Range.

Za stronę̨ wizualną albumu „I Am Fine”, podobnie jak przy poprzedniej płycie KARI, odpowiada Zuza Krajewska.

 

 

Tracklista albumu „I Am Fine”:

01. RUNAWAY
02. TALK TO ME
03. JUNGLE BOY
04. SIRENS
05. BIRDS OF PARADISE
06. TAMMY
07. WAR
08. GLOW
09. VOLCANO
10. REASON
11. UNANSWERED

 

ALBUM „I Am Fine” cyfrowo dostępny TUTAJ