Kalisz Ambient Festiwal 2017: znamy pełny skład artystów
» » Kalisz Ambient Festiwal 2017: znamy pełny skład artystów

Kalisz Ambient Festiwal 2017: znamy pełny skład artystów

Znamy już wszystkich artystów, którzy wystapią podczas 6. edycji Kalisz Ambient Festiwalu w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Absolutnym hitem tegorocznej edycji festiwalu będzie występ brytyjskiego artysty Robina Rimbauda, który na co dzień występuje pod szyldem Scanner! Rimbaud uważany jest obecnie za jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej na świecie. Będzie to jedyny jego koncert w tym roku w Polsce. Kolejny zaskoczeniem festiwalu jest wielki powrót na scenę zespołu Kafel, w którym karierę zaczynała Kasia Nosowska. Koncert Kafla na scenie 6. KAFu będzie ich debiutem po powrocie do branży muzycznej. Kolejnym spektakularnym koncertem będzie występ Wacława Zimpela. Ten znany polski klarnecista został laureatem nagrody Paszporty Polityki 2016, a wcześniej w 2014 roku otrzymał nominację do tej statuetki.

Warto także zwrócić uwagę na damskie, post punkowego trio z Islandii, czyli Kaelan Mikla. Dziewczyny zagrają w Kaliszu utwory z najnowszej płyty, utrzymanej w klimatach zimnofalowego, poetyckiego post punka. Niewątpliwie będzie to coś wyjątkowego, czego w Kaliszu jeszcze nie było. Scena w Centrum Kultury i Sztuki przywita również takich znamienitych artystów jak Tadeusz Łuczejko, który wystąpi z projektem Aquavoice, duet Hati oraz kaliski Skinwalk.

Festiwal w tym roku odbędzie się w dniach 27-28 października w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Będzie to już szósta edycja Kalisz Ambient Festiwal.