Męskie Granie 2017: Headlinerzy i singiel trasy ujawnione!
» » Męskie Granie 2017: Headlinerzy i singiel trasy ujawnione!

Męskie Granie 2017: Headlinerzy i singiel trasy ujawnione!

Poznaliśmy frontmanów Trasy Męskie Granie 2017! Premiera singla „Nieboskłon” już za nami!

 

Przed nami już ósma ogólnopolska trasa „Męskiego Grania” – imprezy skupiającej czołowych polskich artystów i wyznaczającej nową jakość na naszej scenie festiwalowej. Na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia przedstawiono własnie główno dowodzących tegoroczną edycją, a są to: Monika Brodka, Organek oraz Piotr Rogucki! Za nami premiera singla „Nieboskłon” na antenie Trójki oraz na finał programu Kuba Wojewódzki w telewizji TVN! Utwór będzie też jutro „Piosenką Dnia” w Trójce. Wypełniony od pierwszych dźwięków rockową energią utwór, będzie hymnem tegorocznej trasy koncertowej.

 

Od czterech lat Męskie Granie Orkiestra nadaje ton sponsorowanej przez Żywiec trasie koncertowej Męskiego Grania. Zespół, powoływany specjalnie na to jedno wydarzenie, to połącznie różnych styli i wrażliwości muzycznych. Frontmenami składu będzie w tym roku trójka wyjątkowych artystów: BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI. Na scenie towarzyszyć im będą: Lesław Matecki – (gitara), Agim Dżeljilji (instrumenty klawiszowe, elektronika), Natalia Zamilska (elektronika), Adam Staszewski (bas), Robert Markiewicz (perkusja) i Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe).

 

To moja kolejna trasa, ale wiem, że mogę spodziewać się czegoś innego. Na pewno będzie dużo rockowego grania, bo jest to muzyka bliska mi i Piotrkowi, ale jest też Monika, która wprowadzi słuchaczy w swój świat  – mówi ØRGANEK, szef muzyczny projektu.

 

Uczestniczymy w spotkaniu artystów, do którego bez Męskiego Grania być może nigdy by nie doszło. Dla mnie, jako solistki praca w zespole jest nowym doświadczeniem i wielką przyjemnością – dodaje BRODKA.

 

Męskie Granie Orkiestra wystąpi na wszystkich siedmiu koncertach trasy, na których zagra zupełnie nowe, zaskakujące aranżacje znanych przebojów. Próbką możliwości zespołu jest energetyczny singiel „Nieboskłon”, który był dla artystów pierwszą okazją do wspólnej pracy.

 

To wspaniałe uczucie, gdy spotykają się odmienne osobowości, a już po pierwszej próbie mówią wspólnym językiem. Wartość Męskiego Grania polega właśnie na tym, że artyści mogą wymieniać się doświadczeniami i wrażliwością – mówi o pracy nad singlem ROGUCKI.

 

 

W tym roku Męskie Granie odwiedzi aż siedem miast:

08.07 – Poznań, Park Cytadela
15.07 – Wrocław, Pergola
22.07 – Katowice, Strefa Kultury
29.07 – Gdynia, Park Kolibki
12.08 – Kraków, Centrum Sportu Parkowa
19.08 – Warszawa, lokalizacja do potwierdzenia
26.08 – Żywiec, Wielki Finał w Amfiteatrze pod Grojcem

 

Premierowy koncert z udziałem Męskie Granie Orkiestra odbędzie się już 8 lipca w Poznaniu, na pierwszym przystanku trasy. Później Męskie Granie zawita do: Wrocławia (15.07), Katowic (22.07), Gdyni (29.07), Krakowa (12.08), Warszawy (19.08), a trasę tradycyjnie zwieńczy wielki finał w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem (26.08). Sprzedaż biletów na wszystkie koncerty rusza 5 czerwca.

 

Ta trasa będzie mieszanką naszych fascynacji, naszych możliwości i naszej całej fantazji, która jest w tym zespole skumulowana – zapowiada ØRGANEK. 

 

 

 

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2017 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia wkrótce na stronie www.meskiegranie.pl.