Druga edycja UnderSound z Oly., runforrest i Andre & The Giants
» » Druga edycja UnderSound z Oly., runforrest i Andre & The Giants

Druga edycja UnderSound z Oly., runforrest i Andre & The Giants

Kategoria: Koncerty, Polecamy | 0
To będzie drugi koncert z cyklu UNDERSOUND z ramienia Zrzeszenia Studentów Polskich SGH, który odbędzie się we wtorek 16 maja w Sali Kolumnowej w podziemiach budynku G SGH.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na wydarzenie, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy dostępne są pod adresem: https://goo.gl/forms/GfkVECclJ1DuijSP2

UnderSound prezentuje młodych, często debiutujących artystów z polskiej sceny alternatywnej. Podczas koncert 16 maja zaprezentują się:

OLY. – dwudziestojednoletnia artystka pochodząca z Nałęczowa. Pierwszy raz usłyszeliśmy o niej w 2013 roku, kiedy jej utwory można było posłuchać na oficjalnym kanale na YouTube. Dwa lata później, Oly. wydała swoją debiutancką płytę, „Home”. Sama pisze teksty swoich piosenek i śpiewa. Jej utwory powstają przy akompaniamencie takich instrumentów jak ukulele czy kalimby, na których gra artystka. Jest muzycznym samoukiem. Jej twórczość wpisuje się w szeroko pojętą alternatywę.

 

RUNFORREST – pisze własne piosenki, a jakość i dojrzałość jego poezji są bardzo dobrze ugruntowane jak na tak młody wiek. Podobnie z jego śpiewem i panowaniem nad głosem.
Ma za sobą bardzo udany występ podczas Enea Spring Break 2017 w Poznaniu. Do sukcesów należy dopisać również miano laureata krakowskiego Festiwalu MILA 2015 oraz Finalisty Przeglądu Zespołów Bluesroads 2016. Występował także podczas Sofar Sounds Kraków oraz między innymi przed Mani Orrason (IS).

 

ANDRE & THE GIANTS – grają muzykę żywcem wyjętą z drewnianej chatki gdzieś pomiędzy drzewami. Inspirowane amerykańskim folkiem, szczere, akustyczne brzmienia i teksty podszyte melancholią i humorem, komentujące to co w nas najlepsze i najgorsze. Do tego ciepły głos, harmonia skrzypiec i wiolonczeli oraz rytm, który aż prosi się by wybijać go tupaniem o podłogę. Zespół niedawno wystąpił na Sofar Sounds Warsaw, obok Gaby Kulki i holenderskiego zespołu Kensington. Obecnie przygotowują się do wydania debiutanckiej EPki.