Beth Ditto wokalistka The Gossip w Polsce
» » Beth Ditto wokalistka The Gossip w Polsce

Beth Ditto wokalistka The Gossip w Polsce

Kategoria: Koncerty | 0

Wspólnie z agencją Go Ahead zapraszamy na koncert Beth Ditto! Wokalistka The Gossip zaprezentuje się polskim fanom w solowym projekcie w warszawskiej Progresji.

Po rozpadzie The Gossip w 2016 roku liderka grupy postanowiła postawić na twórczość solową. „To pewnym sensie rozwód, prawda?” – pyta Beth Ditto. „To jak zerwanie z miłością życia. W końcu Gossip było w pewnym sensie najdłuższym związkiem w moim życiu” – wyznaje artystka. Ostatni album The Gossip premierę miał w 2012 roku. Jak mówi artystka, stworzenie nowego materiału zajęło jej dwa lata, w czasie których powstało „65 do 80 utworów”. Przy solowym debiucie Beth Ditto współpracowała z producentką Jennifer Decilveo, z którą udało się osiągnąć idealny balans pomiędzy punkiem i popem. Warto przypomnieć, że ostatni koncert The Gossip na warszawskim Torwarze został całkowicie wyprzedany, a wokalistka cieszy się sporą grupą fanów w naszym kraju.

Charyzmatyczna artystka na początku kwietnia tego roku wydała singiel „Fire”, promujący album”Fake Sugar”, którego premiera zapowiadana jest na 16 czerwca. W albumie Ditto porusza temat miłości, straty, roztrząsania przeszłości i patrzenia w przyszłość z właściwą sobie, ujmującą sensualnością, siłą i odpowiednią dozą pikanterii. Muzycznie płyta czerpie z bluesa, popu, rocka i soulu.

 

24 września 2017Warszawa, Klub Progresja
bilety: 105 / 120 zł
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1891539691135674/