Gaba Kulka wystąpi w Poznaniu
» » Gaba Kulka wystąpi w Poznaniu

Gaba Kulka wystąpi w Poznaniu

Kategoria: Koncerty | 0

18 maja w poznańskiej Winiarni Pod Czarnym Kotem wystąpi Gaba Kulka, która promować będzie swój ostatni album “Kruche”

 

Oficjalnie karierę muzyczną rozpoczęła w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty „Out”. To wtedy zaczęły zauważać ją media i rosnąca publiczność. Jednak przełomem był wydany z wielkim hukiem trzy lata później „Hat, Rabbit”. Posypały się laury: „Mateusz” radiowej Trójki, nominacja do paszportu Polityki, złota płyta i doskonałe recenzje, a także Fryderyk dla „wokalistki roku”.

Chwilę później światło dzienne ujrzał „Sleepwalk”, wspólne dzieło Gaby i znanego m.in. z zespołu Futro, Konrada Kucza. Był to pierwszy z licznych i różnorodnych projektów, w jakich artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden w autorskich aranżacjach zespołu Baaba po piosenki Wojciecha Młynarskiego) zanim publiczność mogła usłyszeć kolejny w pełni autorski, premierowy album: długo wyczekiwany, świetny „The Escapist” wydany w 2014 roku.

 

We wrześniu 2016 ukazało się nowe wydawnictwo Gaby zatytułowane „Kruche” Jest ono pod wieloma względami rozwinięciem muzycznym osadzonego w latach siedemdziesiątych Eskapisty, ale odróżnia się od poprzednika mocniejszym, elektrycznym charakterem, gdzie przesterowana gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji, niż o sprawach sercowych. Koniec świata i jego bardziej osobista, miniaturowa wersja – śmierć i idące za nią zapomnienie – są zresztą powracającym motywem na Kruchym. Ale jest to też album bezwstydnie ekstrawertyczny, punktowany rockowymi odezwami: zagrzewającymi do walki z despotami, opiewającymi miłość wbrew entropii i wiarą w siłę, która tkwi z pozornej słabości: to co kruche bywa też nad wyraz mocne.

 

 

Gaba Kulka w Poznaniu

GDZIE: Winiarnia Pod Czarnym Kotem, Poznań, ul. Wolsztyńska 1 (wejście od ul. Marcelińskiej)
KIEDY: Czwartek, 18.05.2017. godz. 20:00
BILETY: 50 zł

Bilety elektroniczne są dostępne na www.bilety24.pl a bilety papierowe w Winiarni ‘Pod Czarnym Kotem’.