SALK – „Dziecinada” [klip]
» » SALK – „Dziecinada” [klip]

SALK – „Dziecinada” [klip]

Kategoria: Klipy | 0

SALK zaprezentował swój najnowszy singiel „Dziecinada”, który zapowiada debiutancki album zespołu. Premiera krążka zaplanowana jest na 21 kwietnia, tego dnia zespół zagra premierowegy koncert w ramach Enea Spring Break w Poznaniu.

 

Na 2 tygodnie przed premierą debiutanckiego krażka, krakowski zespół SALK postanowił podzielić się w sieci nowym utworem. „Dziecinada” to drugi singiel zapowiadający debiutancki album zespołu pt. „Matronika”, który ukaże się 21 kwietnia. Muzykę do utworu skomponowali Marcela Rybska i Michał Sarapata, a autorem słów jest Kamil Kwidziński. Pierwszy singiel pt. „Matronika” zespół zaprezentował podczas Koncertu Debiutów na 53. KFPP w Opolu w 2016 roku.

„Dziecinada” jest jednym z najpogodniejszych utworów, jakie będzie można usłyszeć na albumie. „Gęsty wokal”, przywodzący na myśl wielkomiejski pęd, skontrastowany jest tutaj z syntetycznym basem oraz elektroniką, która brzmi świeżo, wiosennie. Ta elektroniczna i dzika natura utworu rozjaśnia tęsknotę i naiwność, która od początku do końca dominuje w warstwie tekstowej. „Dziecinada” to pędzący smutek, podróż w głąb siebie, w poszukiwaniu pierwotnego uczucia, z nadzieją, że to uczucie rzeczywiście istnieje. Doskonale wydaje się to rozumieć Dorota Tylka, odpowiedzialna za grafiki oraz lyric video, towarzyszące utworowi.” – SALK

 

21 kwietnia, SALK zaprasza do Poznania, gdzie zaprezentuje materiał z debiutanckiego albumu „Matronika”. Koncert odbędzie się w ramach ENEA Spring Break Showcase Festival & Conference 2017, w klubie Dragon, o godzinie 19:00 (ul. Zamkowa 3).