OffScena 2017: Kortez, Kubaterra, Gypsy and the Acid Queen i inni
» » OffScena 2017: Kortez, Kubaterra, Gypsy and the Acid Queen i inni

OffScena 2017: Kortez, Kubaterra, Gypsy and the Acid Queen i inni


Intrygująca Sonia Stein, liryczny Kortez i najciekawsi przedstawiciele polskiej sceny niezależnej wystąpią w ramach OffSceny.

 

Netia Off Camera to nie tylko odważne filmy z całego świata, ale też koncerty. Publiczność czeka kilkanaście niezwykłych spotkań z artystami, którzy mówią własnym głosem.

Konfrontacja uznanych międzynarodowych projektów muzycznych o dużej renomie z twórczością artystów niezależnych to pole do eksperymentów i źródło nowych inspiracji dla obu stron. Wieczory wypełnione spotkaniami z artystami przypomną, że muzyka pobudza wyobraźnie i poszerza horyzonty. Klimat industrialnego kompleksu TYTANO pozwoli jeszcze mocniej poczuć miejską energię i dać się jej porwać.

 

O zagranicznych artystach OffSceny pisaliśmy TUTAJ, dziś przybliżamy polskich wykonawców.

 

 

OFF SCENA – KRAKÓW, TYTANO [29.04 – 05.05]

29.04 – Phoria | Sonia Stein
30.04 – Michelle Gurevich | Kubaterra
01.05 – Dillon | seeme
02.05 – John J Presley | Gypsy and the Acid Queen | Leski
03.05 – Prides | SEALS
04.05 – Goan Dogs | Snowman | The Fruitcakes
05.05 – Cristobal and The Sea | Kortez

 

 

 

SONIA STEIN | 29.04

 

Sonia Stein to artystka o polskich korzeniach, znana już na scenie brytyjskiej i niemieckiej. W kraju zadebiutowała na ścieżce dźwiękowej jak i w samym filmie – „Ekscentrycy, po słonecznej stronie ulicy”. Tajemniczy klimat i lekko popowe melodie – oto, czego możemy się spodziewać podczas koncertu w Krakowie.

 

 

 

 

KUBATERRA | 30.04

 

Kubaterra to solowy projekt Kuby Dobrowolskiego łączący współczesny psychodeliczny folk z przestrzenną muzyką gitarową. Pierwsza płyta została nagrana solowo podczas podróży po Australii. W ubiegłym roku światło dzienne ujrzał drugi album „If You Don’t Mind It Doesn’t Matter”, muzykę z obu albumów będzie można usłyszeć drugiego dnia Off Sceny.

 

 

 

SEEME | 01.05

Seeme to debiutancki projekt Kasi Makowieckiej, składający się z kilkunastu osobistych piosenek. Artystkę napędza do działania nieustanne bycie w drodze, spotykanie nowych ludzi i odkrywanie samej siebie. Dojrzała do decyzji, aby podzielić się swoimi pełnymi emocji piosenkami, które będzie można usłyszeć w Krakowie po raz pierwszy. Jej koncert już 1 maja. Tego samego dnia na festiwalowej scenie wytąpi Dillon.

 

 

 

GYPSY AND THE ACID QUEEN | 02.05

Dzień później w ramach OffSceny pojawi się Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans.

 

 

 

LESKI | 02.05

Leski to wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Tworzy muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku. Bawi się kontrastami i miesza nowoczesne dźwięki z tradycyjnymi brzmieniami folkowego instrumentarium. Wszystko oplata pięknymi tekstami.

 

 

 

SEALS | 03.05

 

Seals to młody duet z Cieszyna, który tworzy dźwięki i słowa wypływające prosto z serca -chcą, aby publiczność czuła to od samego początku. Pod koniec 2016 roku wydali debiutancką EPkę w postaci siedmiu wyjątkowych teledysków i rozpoczęli pełne energii występy na żywo. Jeden z nich już 3 maja w Krakowie.

 

 

SNOWMAN | 04.05

Dla scharakteryzowania muzyki poznańskiej grupy Snowman użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Sam zespół określaj swoje brzmienie „melodramatyczną piosenką popularną”. Podczas festiwalowego koncertu 4 maja , będzie można usłyszeć materiał z trzeciego najnowszego albumu grupy, który promuje singiel “Znów jesteś sobą”.

 

THE FRUITCAKES | 04.05

 

The Fruitcakes przypomina, dlaczego muzyka lat 60 wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców. Swoim brzmieniem oddają hołd klasyce rocka. Ewidentne są silne wpływy The Beatles i sceny psychodelicznej. Najnowszy album grupy i taką będzie można usłyszeć podczas krakowskiego koncertu.

 

 

 

KORTEZ | 05.05

Kortez to bez wątpienia jedno z najważniejszy objawień polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Z anonimowego twórcy stał się gwiazdą zapełniającą sale koncertowe w całej Polsce. Występował na największych polskich festiwalach i imprezach. Udowadnia, że w muzyce wygrywa prostota i szczerość. Na OffScenie zagra 5 maja obok Cristobal and the sea.

 

 

 

Wstęp na koncerty w ramach OFF SCENY: 

– dla wszystkich po wcześniejszym odbiorze darmowej wejściówki w Centrum Festiwalowym, Małopolskim Ogrodzie Sztuki lub bezpośrednio przed koncertem w Klubie festiwalowym,
– w pierwszej kolejności darmowe wejściówki przeznaczone są dla posiadaczy akredytacji i karnetów lub biletu na festiwalowy seans,
– dostępne w przeddzień i w dniu koncertu.
Więcej o programie 10.Netia Off Camera znajdziecie na www.offcamera.pl. Do zobaczenia w Krakowie od 28 kwietnia do 7 maja.