Jarocin Festiwal 2017: Hey, Dezerter i inni
» » Jarocin Festiwal 2017: Hey, Dezerter i inni

Jarocin Festiwal 2017: Hey, Dezerter i inni

Do grona ogłoszonych artystów dołączają kolejni: Hey, Dezerter, Syny i Resina. Zestaw ten idzie w parze z obraną przez organizatorów drogą mieszania gatunków, otwartości na eksperymenty muzyczne, ale i nawiązywania do niezwykle bogatej historii festiwalu.

Ćwierć wieku temu debiutowali na scenie festiwalu. Najnowszy, jedenasty album zespołu Hey “Błysk” zbiera znakomite recenzje. Wygląda na to, że może to być koncert z gatunku tych pamiętanych przez lata. Jeszcze większy staż na jarocińskiej scenie festiwalowej ma grupa Dezerter. Jej muzycy, jeszcze jako SS-20 debiutowali tutaj w 1982 roku! Trzydzieści lat później zaprezentują materiał z jednej ze swoich kultowych płyt – “Kolaboracja”.

Syny i Resina to dwa projekty, które dla wielu mogą być dużym zaskoczeniem w line-upie. Pierwszy z nich to duet zgrabnie balansujący na skraju hip-hopu i alternatywy, a ich zamiłowanie do brudnych beatów znane jest już w całym kraju. Resina to artystka, której performensy muzyczne oparte o niezwykle minimalistyczne brzmienie wiolonczeli zapętlanej na looperze potrafią zahipnotyzować każdego, kto choć raz trafi na jej występ na żywo. Ostatnio wydała album dla brytyjskiej oficyny FatCat Records.