Slot Art 2017: koncerty i warsztaty w pocysterskim klasztorze!
» » Slot Art 2017: koncerty i warsztaty w pocysterskim klasztorze!

Slot Art 2017: koncerty i warsztaty w pocysterskim klasztorze!

Kategoria: Festiwale | 0

Tegoroczna edycja Slot Art Festival potrwa od 4 do 8 lipca. Jak co roku, w przepięknym i olbrzymim zespole klasztornym Opactwa Cystersów w Lubiążu na Dolnym Śląsku spotka się kilka tysięcy młodych (i nie tylko), twórczych osób. Festiwal to miejsce spotkania fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, miłośników kuglarstwa, sportów ekstremalnych, wszelkich sztuk i rzemiosł oraz ludzi, którzy cel swojego życia upatrują w zaangażowaniu społecznym.

 

Program festiwalu to kolaż najróżniejszych elementów: prawie sto warsztatów artystycznych, sportowych i językowych, kilka scen grających rozmaitą muzykę, kino fabularne i dokumentalne, scena literacka, wykłady i spotkania z gośćmi specjalnymi. To właśnie dzięki tej różnorodności uczestnicy odkrywają nowe przestrzenie, poznają ludzi o zainteresowaniach całkowicie odmiennych, niż ich własne.

Za chwilę mamy poznać kolejnych artystów tegorocznej edycji Slot Art. W ubiegłym roku na dużej scenie festiwalu pojawili się m.in.: Marika, Bisz B.O.K, Bovska, The Dumplings, Mesajah i Psio Crew. Dziesiątki innych koncertów odbywały się też na scenach: HC/Punk, klubowej, hiphopowej, scenie unplugged i scenie doświadczalnej.

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu. Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pieć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeżą energię do działania.

 

SLOT ART FESTIVAL

KIEDY: 04-08.07.2017

GDZIE: Lubiąż

BILETY: http://slot.art.pl/pl/festinfo/bilety

 

Więcej informacji: http://slot.art.pl/pl/