AlterFest 2017: pierwsza piątka artystów
» » AlterFest 2017: pierwsza piątka artystów

AlterFest 2017: pierwsza piątka artystów

Kategoria: AlterFest, Festiwale | 0

Mysłowicki AlterFest ogłasza pierwszych artystów, którzy zagrają podczas tegorocznej, szóstej edycji festiwalu.

Poznaliśmy własnie połowę z dziesięciu wykonawców, których usłyszymy w maju w Mysłowicach. Wśród nich znalazł się indie-folkowy Leski, grający muzykę elektroniczną duet We Draw A, stylistycznie zahaczający o lata 60. zespół The Fruitcakes, a także formacje Salk i Kolory.

„Jak co roku staramy się, aby festiwal był jak najbardziej różnorodny stylistycznie, stąd też elektronika, brzmienia indie-rockowe, czy też muzyka, w której usłyszymy wiele inspiracji folkiem. Z jednej strony jest różnorodnie, z drugiej zaś wszystkie te style możemy określić wspólnym mianem „muzyka alternatywna”. To właśnie ten gatunek, czy wręcz zbiór gatunków, stoi u podstaw festiwalu” – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca festiwalu, prezes Stowarzyszenia Art In, będącego organizatorem imprezy.

 

AlterFest odbędzie się w dniach 12-13 maja w mysłowickim kościele ewangelickim – miejscu wyjątkowym, tworzącym niesamowity klimat festiwalu. Tegoroczna edycja imprezy to także kilka nowości, m.in. dodatkowa scena, zlokalizowana na placu przy kościele ewangelickim, a także działania związane z literaturą. W przyszłym tygodniu poznamy drugą piątkę artystów, którzy znaleźli się w line-upie mysłowickiego festiwalu.

Dwudniowy karnet na mysłowicki festiwal kosztuje 50 zł, natomiast zakup biletu jednodniowego wiąże się z wydatkiem w wysokości 30 zł. Bilety wkrótce w sprzedaży.