SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Tauron Nowa Muzyka

Tauron Nowa Muzyka Katowice: Scena T-Mobile Electronic Beats i nowi artyści w składzie


T-Mobile Electronic Beats po raz pierwszy na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice z dedykowaną sceną. Poznaj jej skład i 5 nowych artystów!

 

Wyjątkowy projekt muzyczny łączy siły z czołowym festiwalem w Polsce, by wspólnie wykreować nową jakość na najwyższym poziomie artystycznym. Tegoroczona 12. edycja festiwalu będzie pierwszą, na której wśród 8 scen pojawi się również dedykowana scena T-Mobile Electronic Beats! Od 16 marca klienci T-Mobile mają niepowtarzalną szansę zakupu karnetów 2-dniowych w okazyjnej cenie. Zniżka na zakup karnetu za pośrednictwem ticketpro.pl wynosi 25%. Jednocześnie do programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2017 dołączyło także 5 nowych artystów – HERCULES & LOVE AFFAIR, CLARK, MAX COOPER, KENNY LARKIN oraz FUR COAT.

Legenda techno, nowojorski zespół wskrzeszający klimat klubów disco, brytyjscy eksperymentatorzy oraz gwiazdy tech-house – to tylko niektórzy z artystów sceny T-Mobile Electronic Beats na tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Organizowany od
12 lat festiwal to czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce. Co roku w katowickiej Strefie Kultury prezentują się najciekawsi debiutanci i najwięksi klasycy współczesnej elektroniki, ale także artyści jazzowi, rockowi i hiphopowi.

Electronic Beats to wyjątkowy projekt muzyczny stworzony przez T-Mobile. W jego skład wchodzi międzynarodowa platforma lifestylowa, wokół której gromadzą się społeczności młodych i otwartych ludzi. Pod szyldem Electronic Beats odbywają się cykliczne wydarzenia muzyczne i kulturalne. Polska odsłona T-Mobile Electronic Beats wystartowała w 2011 roku i mocno zaznaczyła obecność na najważniejszych festiwalach.

Debiutująca na festiwalu scena T-Mobile Electronic Beats zaprezentuje się w rytmie najciekawszych zjawisk muzycznych ostatnich lat. Fani będą mogli usłyszeć występy na żywo takich artystów, jak: Hercules & Love Affair, Clark, Max Cooper, Kenny Larkin i Fur Coat. Dołączają do nich ogłoszeni wcześniej Gold Panda, Christian Löffler & Mohna (A/V live), Porter Ricks i Thomas Brinkmann.

 

“Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że przy tegorocznej edycji udało nam się nawiązać współpracę z firmą T-Mobile i przy jej wsparciu tworzyć nową festiwalową scenę Electronic Beats, a tym samym nowy pełniejszy wymiar festiwalu. Dla nas to ogromne wyróżnienie i prestiż, a także nadzieja na długoletnią owocną współpracę, w oparciu o którą możemy dalej budować markę festiwalu.” – mówi Adam Pomian, jeden z współzałożycieli festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice

 

“Od kiedy Electronic Beats pojawiło się w Polsce wspieranie dobrej muzyki było jednym z głównych założeń projektu. Z tego powodu partnerstwo z festiwalem Tauron Nowa Muzyka Katowice jest czymś naturalnym. Mamy zbieżne cele i chcemy je wspólnie realizować. Scena T-Mobile Electronic Beats z doskonałym line-upem zagra dla fanów festiwalu prezentującego to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza elektroniki oraz tanecznych rytmów. Do zobaczenia pod sceną.” – dodaje Dominik Domański, Lider projektu T-Mobile Electronic Beats

 

 

PROGRAM SCENY T-MOBILE ELECTRONIC BEATS NA
TAURON NOWA MUZYKA KATOWICE 2017:

Piątek, 7 lipca:

Clark (UK)
Max Cooper (UK)
Porter Ricks (DE)
Fur Coat (VE)

Sobota, 8 lipca:

Hercules & Love Affair (US)
Gold Panda (UK)
Christian Löffler & Mohna (A/V live) (DE)
Thomas Brinkmann (DE)
Kenny Larkin (US)

 

Hercules & Love Affair to amerykańska grupa założona przez producenta Andy’ego Butlera. Skład zespołu uległ od tamtego czasu kilkakrotnym zmianom, ale jego muzyka wciąż rozgrzewa do czerwoności publiczność na całym świecie. Brzmienie grupy oscyluje wokół uczuciowego nowojorskiego disco i klasycznego house’u. Mistrz współczesnej elektroniki, krywający się pod pseudonimem Clark, to jedna z największych gwiazd cenionej wytwórni Warp. „Świat się kończy, a Clark pisze do tego ścieżkę dźwiękową” – pisał o jego muzyce wpływowy serwis Pitchfork. Urodzony w Belfaście, ale na stałe mieszkający w Londynie Max Cooper jest na co dzień doktorem genetyki. W wolnych chwilach tworzy autorskie projekty muzyczne, wzbogacone o dokonania sztuk wizualnych. Od chwili debiutu w 1990 roku Kenny Larkin pozostaje niezwykle intrygującym twórcą, nie tylko z racji statusu legendy Detroit Techno i zajmowania się standup comedy. Jako DJ prezentuje głębokie techno, nie pozbawione odniesień do dziedzictwa czarnej muzyki. Fur Coat to z kolei duet didżejów i producentów z egzotycznej Wenezueli. Seria doskonale przyjętych wydawnictw dla takich wytwórni, jak m.in. Crosstown Rebels, ugruntowała ich pozycję jako specjalistów od głębokiej, mrocznej muzyki ze styku techno i house’u.

 

Trwa sprzedaż karnetów na festiwal. Karnet 2-dniowy to koszt 230 zł, karnet 3-dniowy zakupimy w kwocie 300 zł. Klienci sieci T-Mobile mogą liczyć na dodatkową zniżkę przy zakupie karnetów 2-dniowych za pośrednictwem ticketpro.pl w wysokości 25 procent! W celu otrzymania kodu rabatowego wystarczy wysłać SMS o treści „nowa” pod numer 80557. Promocja startuje 16 marca i trwa do wyczerpania karnetów. Karnety 3-dniowe można nabyć tylko na Ticketpro.pl oraz w NOSPR, który sprzedaje je również online na stronie bilety24.pl. Warto pospieszyć się z decyzją o zakupie, bo ich liczba również jest ograniczona!