Najnowszy album Depeche Mode – „Spirit” już w sprzedaży!
» » Najnowszy album Depeche Mode – „Spirit” już w sprzedaży!

Najnowszy album Depeche Mode – „Spirit” już w sprzedaży!

Kategoria: Płyty | 0

Na tę premierę wielu czekało z zapartym tchem! Najnowszy, 14. studyjny album Depeche Moede – „Spirit” już w sprzedaży! 

 

Depeche Mode – jeden z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych zespołów w historii muzyki – 17 marca wydał nową, 14. w karierze studyjną płytę „Spirit”. Jest to efekt współpracy z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu świetnie przyjętej płyty Delta Machine (2013), która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce.

Album zbiera znakomite noty od wszystkich, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”. Promuje go singiel „Where’s The Revolution”, udostępniony we fragmencie na konferencji prasowej zespołu w Mediolanie jesienią 2016, gdzie zespół poinformował o zakończeniu pracy nad płytą i ogłosił europejską część trasy koncertowej. Potężnie brzmiący i wyjątkowo aktualny pod względem tekstowym utwór odznacza się pulsującym rytmem i groźną energią, którą podkreśla wokal Dave’a Gahana śpiewającego „Where’s the Revolution? Come on people you’re letting me down”.

 

W ramach promocji płyty „Spirit” zespół wyruszy w światową trasę koncertową, dając okazję zarówno nowym, jak  wiernym fanom doświadczenia niesamowitych wrażeń, z jakich słynne są jego występy na żywo. Pierwszą, europejską część trasy zobaczy ponad 1,5 miliona widzów na 34 koncertach w 21 krajach. Początek „Global Spirit Tour” odbędzie się 5 maja w Sztokholmie a po serii występów na stadionach Europy grupa przeniesie się do Ameryki Północnej i Południowej. W Polsce Depeche Mode wystąpią z jedynym koncertem 21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Okładka i wszystkie elementy graficzne do „Spirit” są dziełem stałego współpracownika kreatywnego zespołu – a także uznanego filmowca – Antona Corbijna.

Album ukazuje się w wersji CD Standard, 2CD (28-stronicowy booklet ze specjalną okładką i unikalnymi zdjęciami, a także 5 remixów przygotowanych przez Depeche Mode, Matrixxmana i Kurta Uenalę, zatytułowanych ‚Jungle Spirit Mixes’) , 2LP (2 winyle 180g, tracklista wersji standardj) oraz w specjalnym boxie z metalową przypinką (tracklista wersji deluxe).

 

 

Tracklista albumu „Spirit” – (wersja standard CD):

01. Going Backwards
02. Where’s the Revolution
03. The Worst Crime
04. Scum
05. You Move
06. Cover Me
07. Eternal
08. Poison Heart
09. So Much Love
10. Poorman
11. No More (This is the Last Time)
12. Fail

 

Tracklista albumu „Spirit” – (wersja deluxe 2CD):

CD#1:
01. Going Backwards
02. Where’s the Revolution
03. The Worst Crime
04. Scum
05. You Move
06. Cover Me
07. Eternal
08. Poison Heart
09. So Much Love
10. Poorman
11. No More (This is the Last Time)
12. Fail
CD#2: Jungle Spirit Mixes
01. Cover Me (Alt Out)
02. Scum (Frenetic Mix)
03. Poison Heart (Tripped Mix)
04. Fail (Cinematic Cut)
05. So Much Love (Machine Mix)