OffScena 2017: Phoria, Dillon, Prides i inni – poznaj zagranicznych artystów tegorocznej edycji
» » OffScena 2017: Phoria, Dillon, Prides i inni – poznaj zagranicznych artystów tegorocznej edycji

OffScena 2017: Phoria, Dillon, Prides i inni – poznaj zagranicznych artystów tegorocznej edycji

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią na OffScenie w ramach 10.Netia Off Camera. W tym roku czeka nas cała masa fantastycznych brzmień – od bluesowego grania, przez elektronikę po energetyczny synthpop! 

 

Nie tylko kino, ale również muzyka. OffScena wraca do programu 10.Netia Off Camera. W ramach Off Sceny wystąpiły już takie gwiazdy, jak Sleep Party People, When Saints Go Machne czy Flunk, a także artyści mniej znani – zazwyczaj debiutujący na polskiej scenie –m.in. Bite The Buffalo, Ivy and Gold czy The Golden Filter. Jakie atrakcje czekają na wielbicieli niezależnego brzmienia w tym roku? Kilka dni temu pierwszą ogłoszoną muzyczną gwiazdą festiwalu była Dillion, dziś do lineupu dołączają kolejni zagraniczni artyści: Phoria, Michelle Gurevich, John J Presley, Prides, Goan Dogs oraz Cristoball and the sea! Zapowiada sie niesamowita muzyczna uczta! To jednak jeszcze nie koniec muzycznych niespodzianek, czekamy na kolejne ogłoszenia i reprezentantów polskiej sceny.

 

 

Phoria | 29.04

 

Pójście o krok dalej niż idą Sigur Ros, James Blake czy Aphex Twin. To właśnie Phoria. Angielski elektroniczny zespół zabierze festiwalową publiczność w podróż w nieznane. Muzycy stworzyli własne laboratorium dźwięków, wybierając drogę ekeprymentów. Wieloznaczne teksty o miłości, sztuce, sexie, radości, smutku, absurdzie wzbogacone dźwiękami i światłem zamieniają ich koncerty w prawdziwe spektakle, o czym będzie można się przekonać już 29 kwietnia. W ciągu ostatnich kilku lat Phoria zyskała uznanie największych muzycznych magazynów i milionów użytkowników portali streamingowych.

Michelle Gurevich | 30.04

 

Michelle Gurevich porównuje się często do Leonarda Cohena czy Tanity Tikaram. Łączy realizm z czarnym humorem, osadzając obie konwencje w intymnych balladach. – Jest rozpoznawalna dzięki swoim motywom retro i niezwykłej szczerości. Jej piosenki są tragikomiczne, napędzane sentymentalną melodią i zawieszone w mrocznym blasku – wylicza Justyna Czarna, koordynatorka OffSceny. W Krakowie nie zabraknie utworów z najnowszego krążka New Decadence i piosenki „Party Girl”, dzięki której powstał film pod tym samym tytułem. Koncert Michelle Gurevich już 30.04.

 

Dillon | 01.05

 

Brazylijka na co dzień mieszkająca w Berlinie prezentowała już swoją muzykę na największych światowych festiwalach. Czas na Kraków. Jej styl połączył upodobania słuchaczy z różnych muzycznych światów. 33 miliony wyświetleń utworu „Thirteen Thirtyfive” to najlepszy dowód na siłę spokojnej muzyki i moc intrygującego wokalu. Dillon wystąpi w ramach OffSceny 1 maja.

John J Presley | 02.05

 

Połączenie głosu Toma Waitsa, kunsztu Jacka White i charyzmy Nicka Cave – tak mogłaby wyglądać krótka wizytówka Johna J Presleya. Pochodzący z Birmingham muzyk zachwyca barwą głosu i bluesowo-folkowym brzmieniem utworów. Każdy z nich to osobna opowieść. John z zespołem mają za sobą kilka tras koncertowych po Wielkiej Brytanii i występy na wielu europejskich festiwalach, jak Reading and Leeds Festival czy Colours of Ostrava. Już 2 maja usłyszymy go w ramach OffSceny.

 

 

Prides | 03.05

 

Radość, energia i synth pop! Prides pochodzą ze Szkocji, ale mają niewiele wspólnego z deszczowymi piosenkami. To muzyka, która ładuje energię lepiej niż mocna kawa. Zespól zapełnia duże sale koncertowe i występuje na scenach największych brytyjskich festiwali m.in. Glastonbury Festival, T in The Park czy Reading and Leeds Festival. Od wydania długogrającego albumu w 2015 roku ich kariera rozwija się błyskawicznie. Po raz pierwszy odwiedzą Polskę i już 3 maja udowodnią, że muzyka popularna nie musi być pretensjonalna.

 

 

Goan Dogs | 04.05

 

Silna harmonia, rytm, egzotyczny klimat i przesuwanie granic brzmieniowych. Goan Dogs łączą pustynny blues z wrażliwym indie rockiem. Na ich kreatywność zwrócił uwagę m.in. producent New Order, Moby’ego czy Maccabees, współpracując z muzykami przy ostatnim wydawnictwie. Koncert 4 maja będzie ich pierwszych kontaktem z polską publicznością.

 

 

 

Cristobal and the sea | 05.05

 

Energetyczna, barwna i melodyjna – tak można opisać muzykę jaką tworzą Cristobal and the sea. Mimo, że mieszkają w Londynie – spór o przynależność do konkretnego miejsca na ziemi pozostanie w tym przypadku nierozwiązany. Zespół tworzą Hiszpan, Portugalczyk, Francuska i Anglik. Co może powstać z takiego połączenia narodowości, co za tym idzie charakterów i inspiracji, przekonamy się już 5 maja.

 

 

Podczas 7 festiwalowych wieczorów publiczność czeka 7 niezwykłych spotkań. Idea, która przyświeca muzycznej odsłonie Festiwalu to konfrontacja międzynarodowych projektów muzycznych o uznanej renomie z twórczością artystów nowatorskich, świeżych i niezależnych, którym Netia Off Camera daje szanse na poszerzenie grona sympatyków. Więcej informacji o programie 10. edycji Festiwalu i propozycjach OffSceny znajdziecie na www.offcamera.pl i profilu wydarzenia na FB: www.facebook.com/OffCameraFestiwal.