Koncertowe rozpoczęcie wiosny w Poznaniu: Piotr Zioła, Coals i Lor
» » Koncertowe rozpoczęcie wiosny w Poznaniu: Piotr Zioła, Coals i Lor

Koncertowe rozpoczęcie wiosny w Poznaniu: Piotr Zioła, Coals i Lor

Kategoria: Koncerty | 0

Poznań przywita wiosnę koncertowo! Na początek zagra Piotr Zioła wraz z zespołem –  to w czwartek 23.03 w klubie Blue Note, dzień poźniej natomiast w Scenie na Piętrze zaprezentują się zespoły Coals i Lor

 

Poznań rozpoczyna wiosnę koncertami, i to nie byle jakimi! Po ostatniej, znakomitej trasie promującej album „Revolving Door” Piotr Zioła powraca na sceny klubowe! Artysta wraz z zespołem zagra 23.03 w poznańskim klubie Blue Note. Dzień później w Scenie na Piętrze zaprezentują się dwa młode lecz niezwykle obiecujące projekty – Coals oraz Lor. Wszystkie szczegóły wydarzeń znajdziecie ponizej.

PIOTR ZIOŁA

 

Piotr Zioła to młody wokalista i kompozytor charakteryzujący się niezwykle oryginalną barwą głosu. Jego debiutancki album „Revolving Door” ukazał się wiosną 2016 r. nakładem Warner Music Poland. Płyta utrzymana jest w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. czyli okresu, który najbardziej inspiruje Piotra.

Artysta zaprosił do współpracy m.in. Gabę Kulkę, Natalię Przybysz i Karolinę Kozak. Single „Podobny” i „W ciemno” pojawiły się na Liście Przebojów Trójki i Liście Przebojów Radia Zet. Ziołę można usłyszeć również w piosenkach: „Przyjmij brak” duetu Rysy (wspólnie z Justyną Święs), „Kolor czerwieni” Wojtka Mazolewskiego czy „Bilet” Flirtini. Artysta aktywnie koncertuje prezentując swój autorski materiał, zarówno na festiwalach (Spring Break Showcase Festival & Conference Festival, Open’er Festival, Olsztyn Green Festival), jak również podczas klubowej trasy koncertowej, której druga część odbędzie się wiosną 2017 r.

 

KIEDY: 23.03 (czwartek), godz. 20
GDZIE: Blue Note / Poznań
BILETY:
35 pln – KUP BILET
40 pln – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, CIM, Rock Long Luck, Blue Note
45 pln – w dniu koncertu

FB: https://www.facebook.com/events/1402053923199230/

 

COALS & LOR

 

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla – Śląska. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako “marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”. Po zaledwie pół roku istnienia zespół został zaproszony na takie festiwale jak OFF Festival, Open’er Festival, czy Soundrive Festival. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór “Weightless” został wybrany “piosenką dnia” w sierpniu 2015 roku. Wśród inspiracji Kasia I Łukasz wymieniają m.in. Soap&Skin, Spooky Black, Sigur Ros i Deana Blunta. Ostatnimi czasy zespół zaczął stawiać pierwsze kroki na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest). W listopadzie Coals wystąpili także na festiwalu Iceland Airwaves w Reykjaviku, a także zagrali drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel. 1 grudnia ukazał się ich singiel “Rave03” promujący debiutancki album, który ukaże się w 2017 roku, a jego motywem przewodnim będzie dzieciństwo.

 

 

Lor to grupa tworzona przez utalentowane nastolatki z Krakowa: Julię Skibę (komponuje i gra na pianinie), Paulinę Sumerę (pisze teksty), Jagodę Kudlińską (śpiewa) i Julię Błachutę (gra na skrzypcach). Zespół prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, Sóley, Agnes Obel, czy Birdy.
Lor powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu Ogród Szczęśliwych Zmarłych Friedricha Hundertwassera została skomponowana pierwsza piosenka The Garden of Happy Dead People. We wrześniu tego samego roku powstał teledysk do utworu Windmill, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i zainteresowaniem takich mediów jak TVN czy Polskie Radio.
Zespół miał okazję zagrać na takich wydarzeniach jak: Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, a także supportował norweską artystkę Aurorę. W połowie lutego ukazał się najnowszy klip zespołu do utworu Keaton.

 

KIEDY: 24 marca (piątek), godz. 20
GDZIE: Poznań / Scena na Piętrze
BILETY: 30zł – KUP BILET / 35zł – w dniu koncertu

FB: https://facebook.com/events/1867219240206183/