Hatti Vatti zaSZUMi w Krakowie na Szpitalnej
» » Hatti Vatti zaSZUMi w Krakowie na Szpitalnej

Hatti Vatti zaSZUMi w Krakowie na Szpitalnej

Kategoria: Koncerty | 0

16 marca do Krakowa z nowym projektem przyjedzie jeden z najbardziej utalentowanych polskich producentów muzycznych, Piotr Kaliński, który działa pod pseudonimem Hatti Vatti. Towarzyszyć mu będzie skromny live band, którzy tworzą doskonale wszystkim znani z różnych projektów Paweł Stachowiak oraz Rafał Dutkiewicz.

 

Hatti Vatti najprawdopodobniej zapadł z większości Was w pamięć przy okazji albumu HV/NOON, gdzie współpracował z takimi artystami jak O.S.T.R., Małpa, Eldo, Hades czy Misia Furtak. Mogliście go już zobaczyć na scenach największych polskich festiwali – Open’er, Off czy też Audioriver, jednak na Szpitalnej 1 zaprezentuje swoje nowe wydawnictwo.
„SZUM” bo tak będzie nazywał się album, który ujrzy światło dzienne 24 marca nakładem MOST Records. Nowy materiał pokazuje jak w zaskakujący sposób, w retrofuturystycznych klimatach, można łączyć różnorodność i minimalizm dawkując jednocześnie napięcie. Co ciekawe, na nadchodzącej płycie dominują brzmienia analogowych instrumentów, usłyszymy na niej także sample odnalezione przez Piotra w archiwach radiowych i filmowych. Dzięki współpracy z Narodowy Instytutem Audiowizualnym oraz holenderskim instytutem Sound & Vision, Kaliński wykorzystał archiwa dźwiękowe i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki. Echa prac kompozytorów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przemykają tu obok inspiracji płynących z eksperymentalnych animacji lat 70. i 80.

 

Promujący płytę utwór i teledysk „Hero/in“ to zaskakująca, audiowizualna zapowiedź, która wprowadza w świat „SZUMU”. Teledysk do tego numeru wykorzystuje archiwalne dziedzictwo i łączy je z nowoczesnymi technikami mappingu oraz kinematografii. W odrealnionej, miejskiej rzeczywistości eksplorowanej przez bohatera, pojawiają się fragmenty animowanego filmu „Gwiazda” z 1984 roku, wyreżyserowanego przez Witolda Giersza, opartego na piosenkach Ernesta Brylla. Reżyserem teledysku jest dokumentalista Krystian Bielatowicz.

 

HATTI VATTI W KRAKOWIE
KIEDY: 16 marca 2017, godz. 20:00
GDZIE: Kraków, Szpitalna 1
BILETY:  przedsprzedaż 15/20 zł -> KUP BILET / w dniu koncertu: 25 zł

FB: https://www.facebook.com/events/728228714010814/