The Afghan Whigs zapowiadają nowy album i koncert w Polsce!
» » The Afghan Whigs zapowiadają nowy album i koncert w Polsce!

The Afghan Whigs zapowiadają nowy album i koncert w Polsce!

Kategoria: Klipy, Koncerty | 0

Legendarna formacja The Afghan Whigs prezentuje utwór „Demon in Profile” oraz zapowiada nowy album i trasę koncertową! Zespół odwiedzi także Polskę – muzycy zagrają w czerwcu w warszawskim klubie Palladium!

 

The Afghan Whigs to zespół, który, wychodząc od hardcore’owych korzeni połączył rock z soulem i zdobył status kultowego. Na 15 lat zniknęli, by w 2014 roku powrócić świetnie przyjętą płytą „Do To The Beast”. Tuż przed premierą jej fragmenty wystąpili na Open’erze, a rok później przy okazji trasy promujacej nowy krązek, wpadli do Polski na dwa koncerty – zagrali wtedy w Krakowie i Warszawie. Szykuje nam się kolejna okazje by móc zobaczyć The Afghan Whigs na żywo – zespół zapowiedział właśnie premierę nowego albumu „In Spades”, oraz trasę koncertową promującą to wydawnictwo! Na liście koncertów znalazła się także Polska!

Krążek „In Spades”, który został napisany i wyprodukowany przez frontmana Grega Dulli, ukaże się 5 maja, nakładem amerykańskiej wytwórni Sub Pop. Pierwszym singlem promującym ten album jest utwór „Demon In Profile„, który 8 marca wraz z towarzyszącym mu teledyskiem, miał swoją premierę w sieci. Muzycy zdradzili takżę tracklistę albumu oraz jego okładkę.

Tuż po premierze zespół ruszy w trasę koncertową po Europie, a jednym z jej przystanków będzie koncert w Polsce! The Afghan Whigs na zaproszenie agencji Go Ahead wystąpią 6 czerwca w warszawskim klubie Palladium! Sprzedaż biletów na to wydarzenie startuje w piątek, 10 marca!

 

 

Tracklista albumu In Spades:

01. Birdland

02. Arabian Heights

03. Demon in Profile

04. Toy Automatic

05. Oriole

06. Copernicus

07. The Spell

08. Light as a Feather

09. I Got Lost

10. Into the Floor